Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pięcioletnia dziewczynka wypadła z balkonu mieszkania na szóstym piętrze wieżowca przy ul. Piłsudskiego (naprzeciwko przychodni) w Gorzowie. Spadła na trawnik przy bloku.

– Dziecko jest w bardzo ciężkim stanie, ma rozległy uraz wewnętrzny i złamania kończyn. Oddycha przy pomocy respiratora, zostało wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej. Za wcześnie na jakiekolwiek rokowania dotyczące stanu zdrowia dziewczynki – informował szpital we wtorek rano.

Jak doszło do tego tragicznego zdarzenia, na razie dokładnie nie wiadomo. Sprawę bada gorzowska policja.

Wiadomo, że dziecko było pod opieką 23-letniej matki. W mieszkaniu znajdowało się także inne dziecko kobiety – trzyletni chłopczyk. Nic mu nie jest, trafił pod opiekę rodziny.

Matka została zatrzymana przez policję, noc spędziła w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w gorzowskiej komendzie. – Była w głębokim szoku. Sprawdziliśmy jej stan trzeźwości. Miała ok. 0,8 promila alkoholu w organizmie – informuje starszy sierżant Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

 - 23-letnia Sylwia S. usłyszała zarzut nieumyślnego narażenia 5-letniej córki Aleksandry na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej za to kara do roku pozbawienia wolności. Kobieta przyznała się do winy. Powiedziała, że bardzo żałuje tego, co się stało. Została zwolniona do domu, nie zastosowano środka zapobiegawczego - informuje prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek, szefowa Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Gdy doszło do tego tragicznego zdarzenia, kobiety nie było w domu. Pięciolatka została sama w mieszkaniu razem z trzyletnim bratem. Najpewniej dziewczynka sama otworzyła drzwi balkonowe.

Podczas przesłuchania Sylwia S. tłumaczyła, że wyszła z domu, by poszukać psa. Chwilę wcześniej była razem z dziećmi (wychowuje je sama) w pobliskim parku na spacerze. Zwierzę im uciekło, a dzieci płakały...

Siałkowski pisze z sądu - zobacz moją stronę na Facebooku

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.