Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zmian na skrzyżowaniu z wyjazdem z osiedla Piaski domagają się mieszkańcy. Urzędnicy wyszli im naprzeciw. Od wtorku do czwartku w tzw. godzinach szczytu (w godz. od 7 do 8 oraz od 14 do 15) policjanci będą stać na skrzyżowaniu i „udawać” sygnalizację świetlną. To rozwiązanie najczęściej proponowali mieszkańcy.

Dziś po godz. 7.30 test się rozpoczął. Rondo przy zjeździe z ul. Górczyńskiej zakorkowało się momentalnie, ale o tej porze to akurat codzienność. Stało też rondo w kierunku Kłodawy (na skrzyżowaniu z ul. Dekerta). – Ale, co bardziej niepokojące, zablokowało też rondo Górczyńskie. Ok. godz. 8 korek tworzył się nawet w Kłodawie – zaobserwowali urzędnicy.

– Będziemy w tym tygodniu obserwować ruch i na podstawie tego przedstawię ewentualną propozycję rozwiązań na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Owocowej – mówi „Wyborczej” Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu w Gorzowie.

Relacja ze spotkania urzędników z mieszkańcami

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.