Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na papierze leszczyński zespół wygląda na niezwykle mocny i właśnie takiego rywala wybrali sobie stalowcy na czas przygotowań do sezonu. Z Unią oficjalnie otworzą swój domowy tor po przebudowie i dosypaniu nowej nawierzchni.

Goście awizują skład bez Duńczyka Nickiego Pedersena. W tym roku „Byki”, które poprowadzi Piotr Baron, mają jednak szóstkę mocnych seniorów oraz dwójkę już znanych juniorów. Dołączył do nich Janusz Kołodziej ze zdegradowanej Unii Tarnów. Wielu Unię z Leszna typuje na głównego kandydata do złota i jest w tym sporo racji. W żużlu jednak do takich przewidywań zawsze warto podchodzić z rezerwą.

Gorzowianie – obrońcy złota w PGE Ekstralidze – już nie chcą marnować czasu, dlatego i we wtorek i w memoriałową niedzielę wystawiają wszystko, co mają najlepsze. Pierwszy raz w barwach Stali zobaczymy na naszym stadionie Słowaka Martina Vaculika. Do formacji młodzieżowej obok Rafała Karczmarza załapał się Hubert Czerniawski z rocznika 2000 (Karczmarz jest o rok starszy), który w ostatni weekend w Świętochłowicach wygrał finał Nice Cup – turniej dla młodych żużlowych nadziei.

Niels Kristian Iversen, Krzysztof Kasprzak i Bartosz Zmarzlik jako prowadzący pary, ten ostatni w odpowiedzialnej roli wspierania juniorów. Przemysław Pawlicki i wspomniany wyżej Vaculik pod wymagającymi numerami 10 i 12 - czy tak będzie wyglądało ustawienie Stali już w lidze? Niebawem się przekonamy.

Na wtorkowe zawody można wejść po okazaniu karnetu na sezon 2017 lub programu za 15 zł.

STAL GORZÓW – FOGO UNIA LESZNO

Wtorek 4 kwietnia, godz. 17, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

STAL: 9. Niels Kristian Iversen, 10. Przemysław Pawlicki, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Martin Vaculik, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Hubert Czerniawski, 15. Rafał Karczmarz.

UNIA L.: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Grzegorz Zengota, 3. Piotr Pawlicki, 4. Janusz Kołodziej, 5. Peter Kildemand, 6. Bartosz Smektała, 7. Dominik Kubera.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.