Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zgodnie z umową z miastem, wykonawca inwestycji ma informować na bieżąco o postępach prac. Oto tygodniowy komunikat Taumera:

„Na ul. Warszawskiej w zeszłym tygodniu betonowano nawierzchnię torowiska. W ciągu najbliższych dni prace zostaną zakończone. Na koniec tygodnia lewy pas na ul. Warszawskiej będzie przygotowany pod ułożenie warstwy bitumicznej.

Na rondzie przy ul. Walczaka w ubiegłym tygodniu zakończono warstwę konstrukcyjną. Obecnie trwają prace nad wykonaniem warstwy z kruszywa łamanego (podbudowa zasadnicza).

W ubiegłym tygodniu nastąpiło przełączenie ruchu na ul. Walczaka na prawy pas (od początku zakresu do Willa Park). W tym tygodniu kontynuowana będzie rozbiórka istniejącej nawierzchni. Zaplanowano również roboty ziemne oraz wykonywanie warstwy z kruszywa łamanego. W ubiegłym tygodniu zakończono pracę przy jednej z komór wodociągowych, w kolejnym zostanie zamontowana druga komora. W ciągu następnych 7 dni kontynuowane będą prace związane z oświetleniem ulicznym i budową kolektora deszczowego. Termin 31 maja br. na chwilę obecną nie jest zagrożony”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.