Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ok. godz. 21 policjanci patrolujący miasto zauważyli jak dwóch mężczyzn bije się u zbiegu ulic Kościuszki i 9 Maja. Podjęli interwencję.

Mężczyzna, który wcześniej okładał swoją ofiarę pięściami, na widok radiowozu zaczął uciekać. – Jeden z policjantów ruszył za nim w pogoń. Szybko go dogonił. Napastnik był bardzo agresywny. Podczas próby obezwładnienia mężczyzny policjant doznał kontuzji kolana – mówi starszy sierżant Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Ostatecznie agresywny mężczyzna został zakuty w kajdanki. Policjanci posadzili go na ławce. – W momencie, gdy jeden z policjantów zajął się pobitym mężczyzną i odprowadzał go do karetki pogotowia, zatrzymany 27-latek uderzył policjanta i podjął kolejną próbę ucieczki. Całe nieszczęście polegało na tym, że policjant, z uwagi na poważny uraz nogi, nie był w stanie podjąć kolejnego skutecznego pościgu – zaznacza Jaroszewicz.

27-letni Oskar T. uciekł. Na miejsce przyjechało kilka radiowozów. Policja urządziła obławę na gorzowskim Górczynie. Mężczyzny nie znaleziono. – W sprawę zaangażowano funkcjonariuszy pionu kryminalnego. Mężczyznę, już bez kajdanek, zatrzymano w jednym z mieszkań w Gorzowie w sobotę ok. godz. 18 – informuje Grzegorz Jaroszewicz.

T. usłyszał dwa zarzuty. To naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji (art. 222 kodeksu karnego), a także uszkodzenie ciała o charakterze chuligańskim z art. 157 kk (za bijatykę, która była powodem interwencji policji). Grozi mu za to do pięciu lat więzienia.

– 27-latek został już przesłuchany, przyznał się do winy tylko w zakresie tego drugiego czynu. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policji – mówi „Wyborczej” prok. Agnieszka Hornicka-Mielcarek, szefowa Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Siałkowski pisze z sądu - obserwuj moją stronę na Facebooku

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.