Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oprócz Zmarzlika i Kasprzaka w biało-czerwonych barwach będą walczyć dwaj zawodnicy gospodarzy Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek oraz Grzegorz Zengota i Piotr Pawlicki z Unii Leszno.

– Parę lat już jeżdżę na żużlu, ale dopiero teraz pierwszy raz wystartuję w Zielonej Górze z orłem na piersi – stwierdził Protasiewicz, kapitan Falubazu, wielokrotny reprezentant Polski. – Dziękuję trenerowi Cieślakowi za to wyróżnienie. 25 lat czekałem na to, ale warto było czekać.

– Cieszę się na ten pojedynek, bo już na progu sezonu sprawdzimy się z naprawdę wymagającym przeciwnikiem – dodał Marek Cieślak, opiekun kadry. – Po drugiej stronie stanie ekipa walczaków. Plany na ten sezon mamy ambitne, finał Drużynowego Pucharu Świata odbędzie się przecież w Lesznie. Tam chcemy obronić złoto.

Reprezentacja Reszty Świata wystąpi w nieco innym, niż pierwotnie planowano – ale w silnym – zestawieniu. Obok trzykrotnego zwycięzcy cyklu Grand Prix – Nickiego Pedersena (Dania), w akcji zobaczymy Grigorija Łagutę (Rosja), Nielsa Kristiana Iversena (Dania), Jasona Doyle’a (Australia), Fredrika Lindgrena (Szwecja) i Andrieja Karpowa (Ukraina). Zielonogórskich kibiców z pewnością cieszy fakt, że na torze oglądać będą kolejnych dwóch zawodników Falubazu – Doyle’a i Karpowa. A gorzowianie z pewnością będą trzymać kciuki za Iversena.

Mecz Polska – Reszta Świata będzie transmitowany w Polsacie Sport oraz otwartym kanale Super Polsat. – Wracamy do pokazywania żużla od sezonu 2008 z małym epizodem w 2014 roku. Rozmawialiśmy zimą, co zrobić, żeby zrewolucjonizować komentowania żużla, aby nie „przegadać” całego meczu. Wydaje nam się, że znaleźliśmy taki sposób, ale nie chcę w tej chwili zdradzać, co to będzie – powiedział Paweł Wójcik z Polsatu Sport.

POLSKA – RESZTA ŚWIATA

Niedziela 2 kwietnia, godz. 14.45, stadion w Zielonej Górze. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsat.

POLSKA: 9. Piotr Protasiewicz, 10. Piotr Pawlicki, 11. Patryk Dudek, 12. Grzegorz Zengota, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Krzysztof Kasprzak.

RESZTA ŚWIATA: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Nicki Pedersen, 3. Jason Doyle, 4. Andriej Karpow, 5. Grigorij Łaguta, 6. Fredrik Lindgren.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.