W najbliższą niedzielę pierwszy w tym roku, poważny sprawdzian żużlowej reprezentacji Polski. W Zielonej Górze kadra Marka Cieślaka pojedzie przeciwko zespołowi Reszty Świata, który poprowadzi Andrzej Huszcza. Mecz będzie można zobaczyć w Super Polsacie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Wracamy do pokazywania żużla od 2008 roku z małym epizodem w sezonie 2014. Mogę zapewnić wszystkich kibiców, że na pewno się nie zawiodą. Mamy przygotowanych kilka niespodzianek. Rozmawialiśmy zimą, co zrobić, żeby zrewolucjonizować komentowania żużla, aby nie „przegadać” całego meczu. Wydaje nam się, że znaleźliśmy taki sposób, ale nie chcę w tej chwili zdradzać, co to będzie. Wszystkiego będzie można się dowiedzieć 2 kwietnia zasiadając przed ekranami telewizorów. Startujemy o godz. 14.45, zadbamy o obraz, chcemy pokazywać żużel tak, jak jeszcze tego nie robiono. Oczywiście będą stałe elementy, takie jak studio i tym podobne. Wszystko jest już praktycznie dograne – powiedział Paweł Wójcik z Polsatu Sport.

Oprócz transmisji w kanale Polsat Sport HD, kibice będą mieli okazję obejrzeć zmagania polskich żużlowców również w otwartym kanale, Super Polsat. Warto dodać, że Super Polsat dostępny jest w naziemnej telewizji cyfrowej, a co za tym idzie, dociera do milionów Polaków.

– Super Polsat dociera do ponad 99 procent społeczeństwa w Polsce. Wszyscy, którzy posiadają naziemną telewizję cyfrową będą mogli to spotkanie obejrzeć. Bardzo nam zależało na tym, żeby jak najwięcej kibiców mogło zobaczyć żużlową reprezentację Polski. Mam nadzieję, że ci, którzy nie zasiądą na trybunach stadionu w Zielonej Górze, obejrzą spotkanie w telewizji – dodał Wójcik.

Polsat będzie w tym sezonie pokazywał również mecze polskiej pierwszej ligi. Tu transmisjami podzieli się z Eleven.

Mecz w Zielonej Górze rozpocznie się 2 kwietnia o godz. 14.45.

POLSKA – RESZTA ŚWIATA

Niedziela 2 kwietnia, godz. 14.45, stadion w Zielonej Górze.

POLSKA: Patryk Dudek, Grzegorz Zengota, Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Piotr Pawlicki, Piotr Protasiewicz.

RESZTA ŚWIATA: Nicki Pedersen, Grigorij Łaguta, Niels Kristian Iversen, Jason Doyle, Fredrik Lindgren, Andriej Karpow.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej