W sobotę żelazne rezerwowe AZS AJP pojawiły się na boisku na 135 sekund przed końcem spotkania, tym razem takie manewry ze składem po gorzowskiej stronie zobaczyliśmy na cztery minuty przed ostatnią syreną. To wtedy kończył się decydujący odjazd zespołu CCC w czwartym pojedynku tej ćwierćfinałowej serii. Po jedynych punktach Aleksandry Pawlak w 32. min przegrywaliśmy tylko 43:47, niestety kluczowy fragment przegraliśmy 1:13.

Znaczące było, że w czasie tych bardzo dobrych minut dla gospodyń, po stronie Polkowic z pierwszej piątki była tylko Amerykanka Jamierra Faulkner. Nam zwyczajnie odcinało prąd. Courtney Hurt zdobyła 9 ze swoich 19 punktów w trzeciej kwarcie, praktycznie w pojedynkę w ataku zniwelowała przewagę CCC, doprowadzając do remisu. W czwartej kwarcie nie dała już nic, podobnie słabła w oczach Australijka Stephanie Talbot, a więcej porządnych opcji w ofensywie w tym pojedynku nie mieliśmy.

To był trudny mecz do oglądania, pełen niecelnych rzutów (37 procent z gry po stronie Polkowic i 30 procent Gorzowa). Nie wpada, a więc bardzo ważne były ponowienia akcji. I tu mieliśmy – tak jak w sobotę – przewagę rywalek na tablicach. Koszykarki CCC zebrały aż 21 piłek w ataku, my 16. Zbiórkę przegraliśmy 38:48. Istotne, że u siebie gospodynie znów nie dały się złamać (to miało miejsce w drugiej grze w Gorzowie), choć nasze akademiczki miały w tym spotkaniu swoje dobre minuty i serie punktowe.

Tym razem wygrywaliśmy przez 99 sekund. To było nasze jedyne prowadzenie w dwumeczu w Polkowicach. W Gorzowie wygrywaliśmy niecałe 11 minut, ale w serii jest 2-2. W środę miejmy prowadzenie choćby przez sekundę, byle po ostatniej, rozstrzygającej akcji piątego starcia. Będzie się działo. Już w meczach trzy i cztery widzieliśmy jak grały nerwy, a przecież dodatkowo narasta zmęczenie.

- Jestem zadowolony z naszej defensywy, ale fizyczność polkowiczanek zwyczajnie nas zabiła - powiedział trener AZS AJP Dariusz Maciejewski. - Nie możemy sobie poradzić i z Mariją Rezan i z Isabelle Harrison. Gramy węższym składem i z tego wynika nasza słabsza skuteczność. Wszystko rozstrzygnie się w środę. W jednym, ostatnim meczu w naszej hali jesteśmy w stanie wygrać tę serię.

- Przegrywając 0:2 potrafiliśmy przede wszystkim podnieść się mentalnie, z tego jestem bardzo dumny - mówił Maros Kovacik, szkoleniowiec CCC. - Powalczyliśmy agresywnie, intensywnie. Tego potrzebujemy także w środę, w meczu, który komuś da szczęście w postaci awansu.

W pozostałych ćwierćfinałowych parach awans wywalczyła tylko Ślęza Wrocław, która w ten weekend dwa razy zwyciężyła w Gdyni. To miał być wyjątkowy play-off w BLK i taki jest. O czołową czwórkę zażarcie muszą walczyć nawet aktualne mistrzynie Polski z Krakowa.

CCC POLKOWICE – INVESTINTHEWEST AZS AJP GORZÓW 63:52

W ćwierćfinale do trzech zwycięstw mamy remis 2-2.

KWARTY: 12:13, 18:10, 15:18, 18:11.

CCC: Faulkner 8, Gajda 8 (1), W. Musina 7 (1x3), Harrison 6, Leciejewska 3 oraz Rezan 10, R. Musina 10 (2), Gala 5 (1), Stankiewicz 4, Ortiz 2.

AZS AJP: Hurt 19, Talbot 16 (1x3), Seekamp 6 (1), Dźwigalska 2, Szajtauer oraz Misiek 4, Kopciuch 3 (1), Pawlak 2, Stelmach, K. Jaworska.

środa 29 marca:

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów – CCC Polkowce (godz. 19, hala ul. Chopina, transmisja w TVP3 Wrocław i Gorzów) [2-2]

Wisła Can Pack Kraków – Pszczółka AZS UMCS Lublin [2-2]

Energa Toruń – Artego Bydgoszcz [2-2]