Na ostatnie 135 sekund na boisku pojawiły się nie grające wcześniej w tej serii i w ogóle mające mało minut w tym sezonie w ekstraklasie – Adriana Kopciuch, Daria Stelmach i Katarzyna Jaworska. Właśnie w tym momencie trener akademiczek Dariusz Maciejewski poddał mecz numer trzy, a może zręczniej jest powiedzieć, że już nie widział nadziei na zwycięstwo, które zakończyłoby tę rywalizację. Niewiele zdrowia udało się zaoszczędzić, a widać, że to może być decydujące. Widzimy ile te ćwierćfinałowe pojedynki kosztują gorzowianki.

Co CCC zmieniło na pierwszy mecz w domu? Przede wszystkim chciało nam pokazać, kto tu rządzi. – Stoimy pod ścianą i już nie mamy wyjścia, musimy przeciwniczki po prostu po sportowemu udusić – mówiła Weronika Gajda, jedna z bohaterek w polkowickiej ekipie.

Były nerwy, co widzieliśmy w walce o piłki sporne, one padały łupek naszych akademiczek. Za to gospodynie od pierwszej sekundy agresywnie zaatakowały ofensywną tablicę. Zebrały w ataku aż 19 piłek, a w dwóch meczach w Gorzowie łącznie 20. Dziewięć ponowień akcji miały już w pierwszej kwarcie i to od razu miało odzwierciedlenie w wyniku – CCC wygrywało 28:21.

To zdecydowanie nie było jednostronne widowisko. Przegrywaliśmy przez całe spotkanie, ale długo byliśmy blisko rywalek. Wydawało się, że w końcu nadejdą minuty, w których być może przełamiemy Polkowice. Znów wielki mecz grała Australijka Stephanie Talbot, kolejny raz najlepsza zawodniczka na boisku – 19 pkt, 8 zbiórek (5 w ataku), 6 asyst, 5 przechwytów. Z rezerwy aż 22 pkt dołożyła Paulina Misiek, a chyba najlepszy fragment w barwach AZS AJP miała Aleksandra Pawlak – 12 pkt, choć na słabej skuteczności 3/11.

Tak jak w naszej hali, w trzeciej kwarcie CCC mordowało się z gorzowską obroną strefową. To właśnie wtedy byliśmy już o krok od remisu! W czwartej kwarcie rywalki trafiły jednak sześć trójek (w całym meczu 10/20 w rzutach z dystansu), uciekły nam, a w ćwierćfinałowej serii złapały kontakt z AZS AJP.

- Polkowice zagrały dziś bardzo dobre zawody, w pierwszej połowie nie mogliśmy sobie poradzić z fizycznością rywalek - powiedział trener Maciejewski. - Poprawiłyśmy te elementy, które nie funkcjonowały w Gorzowie. Popełniłyśmy zdecydowanie mniej błędów i mamy efekt - dodała Ewelina Gala, która dla CCC zdobyła z rezerwy 15 pkt (3/3 za 3 pkt).

Mecz numer cztery w niedzielę w Polkowicach, również o godzinie 19. Transmisja w TVP3 Wrocław i TVP3 Gorzów.

CCC POLKOWICE – INVESTINTHEWEST AZS AJP GORZÓW 82:69

W ćwierćfinale do trzech zwycięstw 2-1 dla Gorzowa.

KWARTY: 28:21, 16:15, 18:20, 20:13.

CCC: Faulkner 17 (3x3), Harrison 14, Gajda 14 (3), Leciejewska 9, W. Musina 2 oraz Gala 15 (3), Rezan 5, Stankiewicz 4 (1), R. Musina 2, Ortiz, Urbaniak.

AZS AJP: Talbot 19 (2x3), Hurt 9, Seekamp 3, Szajtauer 2, Dźwigalska 2 oraz Misiek 22, Pawlak 12 (2), Stelmach, Kopciuch, K. Jaworska.