W sobotę 1 kwietnia na ulice Gorzowa może wyjechać nawet tysiąc motocyklistów z całej Polski. Spodziewani są także zagraniczni goście. W ten sposób miłośnicy jednośladów symbolicznie rozpoczną sezon.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Parada motocykli rozpocznie się o godz. 12.30. Start na zachodniej części bulwaru nad Wartą (ul. Nadbrzeżna). Z utrudnieniami trzeba się liczyć do ok. godz. 13.15. Motocykle przejadą m.in. ulicami Kosynierów Gdyńskich, Górczyńską, Walczaka i Podmiejską. Parada zakończy się na placu targowym Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

Organizatorzy spodziewają się ok. tysiąca uczestników. Parady motocyklistów odbywają się cyklicznie od 2014 r. – na otwarcie (początek wiosny) i zakończenie sezonu (jesienią). – To największe tego typu wydarzenie w zachodniej Polsce – podkreśla Jacek Sterżeń, który organizuje tegoroczna imprezę Moto Start Gorzów 2017. – Będzie na czym oko zawiesić. Przyjadą nowe motocykle, ale będzie można zobaczyć także te zabytkowe.

Cała impreza zacznie się wcześniej – od konkursów wiedzy teoretycznej i praktycznej organizowany wspólnie z policjantami gorzowskiej drogówki i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gorzowie. Konkursy rozpoczną się o godz. 9. – Imprezy, podczas których mówimy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym mają dla nas charakter priorytetowy. A to właśnie taka impreza – zaznacza Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Motocyklistów znów połączy cel charytatywny. Będą zbierać pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla małej Rity, podopiecznej gorzowskiej fundacji AdRem.

Imprezie patronuje prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, który też ma zamiar wsiąść na motocykl.

A tak miłośnicy motocykli rozpoczynali sezon 2016.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem