Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Międzynarodowy Dzień Teatru przypada w poniedziałek 27 marca. Uroczysta gala odbędzie się w niedzielę, 26 marca o godz. 18. Tego dnia na gorzowskiej scenie cały zespół aktorski teatru zagra „Wesele” w reż. Agaty Biziuk.

Obchodom Dnia Teatru towarzyszy ogólnopolska akcja Dotknij Teatru. Dlatego 27 marca odbędzie się niecodzienne wydarzenie – happening przed budynkiem teatru oraz „przechadzki teatralne”, czyli zwiedzanie sceny.

Na zwiedzanie Teatr im. J. Osterwy zaprasza w godzinach: 10.00, 11.00 i 12.00. Czas trwania „przechadzki teatralnej” trwa ok. 45 minut.

Podczas wycieczki jest prelekcja o historii gmachu, spacer po teatralnych pracowniach i za kulisami. Zwiedzane będą też Scena Kameralna, foyer, sala prób, planowana jest też wizyta w garderobie aktorskiej.

Teatr zaprasza wszystkich zainteresowanych, rodziny z dziećmi, grupy szkolne lub zorganizowane grupy dorosłych.

Specjalną ofertę teatr przygotował także dla młodzieży, która 29 marca o godz. 12 obejrzy „Wesele”. Po przedstawieniu zorganizowane grupy wezmą udział w warsztatach kontekstowych do spektaklu, w czasie których twórcze działania aktorów i młodych widzów będą punktem wyjścia do refleksji na temat symboliki dramatu Wyspiańskiego i spektaklu Agaty Biziuk.

Rezerwacja miejsc na warsztaty i zwiedzanie wyłącznie drogą telefoniczną w Dziale Promocji i Obsługi Widzów pod numerem 95 728 99 39 (ilość miejsc na każde wydarzenie ograniczona).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.