Jeszcze czekamy na pierwsze jazdy na gorzowskim stadionie. - To pewnie wydarzy się w przyszłym tygodniu, wszystko zależy od pogody. O przygotowanie do sezonu jestem spokojny, bo przecież zawodnicy nie siedzą z założonymi rękami - uspokaja trener Stali Stanisław Chomski. I zaprasza na niedzielę 9 kwietnia na 14. Memoriał Edwarda Jancarza.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tor w Gorzowie jest gruntownie przebudowywany, sukcesywnie zostało dosypanych tysiąc ton świeżego granitu, teraz trzeba jeszcze założyć dmuchane bandy. Przez to stalowcy jeszcze nie korzystali z domowego obiektu. – Nie ma żadnych powodów do paniki, przecież liga w tym roku rusza dopiero w połowie kwietnia, a nasi zawodnicy już od paru dni siedzą na motocyklach, korzystają z tych torów, na których można jeździć – mówił Stanisław Chomski, szkoleniowiec aktualnych mistrzów Polski. – Potrzebowaliśmy paru słonecznych dni i wyższych temperatur, aby kontynuować pracę na naszym torze. Oczywiście chcemy wyjechać w domu najszybciej jak się da, bo mamy tu do rozegrania choćby pojedynki sparingowe, które pomogą we właściwych przygotowaniach. Bardzo jesteśmy uzależnieni od pogody, ale mam nadzieję, że 26 marca uda nam się pojechać z Włókniarzem Częstochowa.

Próbą generalną przed ligą ma być zaplanowany na 9 kwietnia kolejny Memoriał Edwarda Jancarza. Sukcesywnie są ujawniani uczestnicy tego turnieju. Na razie oficjalnie potwierdzony jest start pięciu seniorów Stali – Bartosza Zmarzlika, Krzysztofa Kasprzaka, Przemysława Pawlickiego, Nielsa Kristiana Iversena oraz nowego w drużynie Martina Vaculika. Kto jeszcze? – Za chwilę wszystko będzie jasne, nie zabraknie żużlowców z Grand Prix i czołowych jeźdźców naszej ekstraklasy – stwierdził prezes gorzowskiego klubu Ireneusz Maciej Zmora.

– Będziemy próbować motocykle, szukać najszybszego sprzętu, na którym potem będziemy się ścigać w lidze w Gorzowie – powiedział Przemysław Pawlicki. – Pamiętam memoriał z poprzedniego sezonu, to był naprawdę wymagający turniej – dodał „Puk” Iversen. – Na pewno przydadzą nam się takie zawody w domu, tym bardziej, że pojedziemy na zmienionym torze. Dobrze będzie się sprawdzić na nim w porządnej rywalizacji, a nie tylko na treningu. Za chwilę ruszam z występami w Wielkiej Brytanii i myślę, że gdy pojawię się w Gorzowie to już nie będę zardzewiały po zimie.

Do 20 marca jest prowadzona memoriałowa sprzedaż zamknięta dla posiadaczy karnetów, a dzień później rozpocznie się sprzedaż otwarta. Cena biletów dla posiadaczy całorocznych wejściówek to 20 zł, bilet normalny dla pozostałych kibiców będzie kosztował 30 zł, a ulgowy 25 zł. Z każdego biletu 5 zł zostanie przeznaczone na budowę pomnika Edmunda Migosia, który ma być odsłonięty przed lipcowym finałem indywidualnych mistrzostw Polski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Czytaj teraz
Więcej