Faktem jest, iż proces inwestycyjny nie przebiega tak dynamicznie, jak pierwotnie zakładaliśmy. Jednakże nadzorujący prace wiceprezydent Artur Radziński naprawdę wkłada w to całe serce - czytamy w komunikacie urzędu miasta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Miasto przesłało stanowisko po konferencji prasowej radnych Prawa i Sprawiedliwości. Komunikat podpisany przez Martę Liberkowską, dyrektor wydziału promocji i informacji gorzowskiego urzędu miasta, publikujemy w całości:

„Faktem jest, iż proces inwestycyjny nie przebiega tak dynamicznie, jak pierwotnie zakładaliśmy. Jednakże nadzorujący prace wiceprezydent Artur Radziński naprawdę wkłada w to całe serce. Jeżeli chodzi o Wieloletni Plan Inwestycyjny – jest to nasz kierunek rozwoju, nasza konstytucja, którą skrupulatnie realizujemy. Oczywiście, pojawiają się pewne obiektywne przeszkody, o których już wielokrotnie rozmawialiśmy.

Niemniej jednak, stale monitorujemy sytuację w mieście i reagujemy. Słusznie radni PiS zauważyli, że skrzyżowanie ulic Sikorskiego, Warszawskiej, Cichońskiego i Teatralnej nie będzie zamknięte. Prezydent Jacek Wójcicki podjął taką decyzję po przeanalizowaniu przedłożonej przez urzędników dokumentacji.

Rozumiemy, że utrudnienia mają prawo wywoływać znużenie, zwłaszcza jeśli terminy ulegają zmianie. Zależy nam na tym, by flagowe działania zrealizować sprawnie i robimy wszystko, aby niedogodności z tym związane w możliwie najmniejszym stopniu dotykały mieszkańców.”

Przypomnijmy, remont ul. Warszawskiej i Walczaka miał się zakończyć w listopadzie ub. roku. Inwestycja ma kilka miesięcy opóźnienia. Kolejny planowany termin zakończenia budowy – czerwiec tego roku – też wydaje się dziś nieosiągalny...

Jak PiS walczy ze "swoim" prezydentem - nasz komentarz po dzisiejszej konferencji

Będzie straszak dla spóźnialskich wykonawców - Wójcicki przyznaje się do winy

O zamieszaniu na tej inwestycji pisał wcześniej red. Dariusz Barański

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jak widać,serce to za mało,potrzebny rozum i doświadczenie,ale tego przy tej inwestycji zabrakło.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Będę pewnie już nudny, ale powtórzę... Ta inwestycja obnaża kompletny brak przygotowania gorzowskich urzędników do prowadzenia jakichkolwiek inwestycji. Wyłazi wreszcie typowy sposób myślenia na zasadzie "a co tam, przecież to proste". Tym czasem okazuje się, że oni nawet nie wiedzą, ile... nie wiedzą. Nauka na własnych błędach, jest nauką najbardziej kosztową! Zacznijcie się wreszcie uczyć od innych, bo tego miasta nie stać na waszą niekompetencję!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0