Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Gwiazdą” filmu, który lubuska policja opublikowała dziś na swojej stronie, jest 38-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego.

Nagranie jest sprzed niespełna dwóch tygodni (2 marca o godz. 14.14). Widać na nim, jak kierujący BMW wyprzedza w miejscowości Białcz kilka pojazdów (w okolicach przejścia dla pieszych), w tym... nieoznakowany radiowóz, w którym drogę wojewódzką nr 132 patrolowali policjanci Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak wynika z pomiaru policyjnego wideorejestratora, auto miało poruszać się z prędkością 114 km na godz. w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km na godz.

– Za popełnione wykroczenia kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 700 zł oraz nałożono na niego 20 punktów karnych. Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym aż o 64 km na godz. policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy – informuje starszy sierżant Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.