13. edycja konferencji PuszMUN rozpocznie się w czwartek w gorzowskiej filharmonii. W międzynarodowej symulacji obrad ONZ weźmie udział blisko 300 młodych osób z całego świata.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Obrady potrwają do soboty. Organizatorem symulacji jest I LO w Gorzowie, tam – za wyjątkiem ceremonii otwarcia – uczniowie będą rozmawiać.

Do miasta przyjedzie blisko 300 osób z Polski oraz Gruzji, Włoch, Niemiec, Szwecji, a także uczniowie i studenci z Gambii, Brazylii, Słowacji i Ukrainy.

W pierwszym dniu delegaci państw przedstawią swoje stanowiska na temat zagadnień konferencji PuszMUN 2017. W tym roku będą rozmawiać o dostępności szczepionek na świecie, dyskryminacji osób o odmiennej orientacji seksualnej, dyskryminacji osób starszych na rynku pracy, a także o środkach bezpieczeństwa w celu ochrony społeczeństwa przed terroryzmem.

Symulacja obrad ONZ jest prowadzona wyłącznie w języku angielskim.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem