Gorzowskie mistrzostwa Polski pływaków 17- i 18-letnich zostaną zapamiętane na długo dzięki wyczynowi Kacpra Stokowskiego z Warszawy, który pobił rekord świata juniorów na basenie 25-metrowym na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Ten wynik jeszcze musi zatwierdzić Światowa Federacja Pływania.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kacper Stokowski, reprezentujący klub G-8 Bielany Warszawa, trenowany przez Pawła Wołkowa, uzyskał wynik 23,42 s. Lepszy od poprzedniego rekordu świata o 29 setnych sekundy. Ten znakomity wynik to nie jest żaden przypadek, 18-latek ma na koncie także inne, rekordowe osiągnięcia. Jest medalistą mistrzostw Polski seniorów oraz mistrzostw Europy juniorów.

W cieniu najlepszych startowali na domowej pływalni gorzowscy zawodnicy. Nie awansowali do żadnego finału A. Najlepsze wyniki to dwa 18. miejsca 17-latka Mateusza Wałcerza ze Stilonu w rywalizacji na 100 m stylami motylkowym i zmiennym, a także 22. lokata również 17-letniej Weroniki Tomasiak ze Słowianki na 200 m st. motylkowym.

W tym samym czasie w Gliwicach, w zimowym krajowym czempionacie o medale walczyli 16-latkowie i tam złoto na 50 m st. klasycznym zdobyła Wiktoria Skowrońska ze Słowianki.

Przed tygodniem w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowali pływacy w kategorii 15-laktów. Plon przedstawicieli Słowianki to trzy miejsca na podium – srebro Agaty Miciak w finale na 200 m st. dowolnym oraz dwa brązowe krążki Jakuba Szczepanowskiego na 50 i 100 metrów stylem klasycznym.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej