W niedzielę 2 kwietnia w Zielonej Górze odbędzie się mecz, w którym żużlowa reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Reszty Świata. To spotkanie zapoczątkuje cykl przygotowań biało-czerwonych do finału Drużynowego Pucharu Świata.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po obozie przygotowawczym w Szklarskiej Porębie przyszedł czas na pierwszy sprawdzian na torze. Spotkanie Polaków z przedstawicielami Reszty Świata miało odbyć się w październiku ubiegłego roku. Wspomniany mecz w Zielonej Górze miał być podsumowaniem świetnego sezonu, w którym żużlowa reprezentacja Polski zdobyła swój siódmy złoty medal Drużynowego Pucharu Świata, jednak wtedy nie dopisała pogoda.

Pomimo zmiany terminów, trener Marek Cieślak nie dokonał roszad w składzie. W Zielonej Górze po stronie biało-czerwonych wystąpią Patryk Dudek, Grzegorz Zengota, Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Piotr Pawlicki i Piotr Protasiewicz.

– Wszyscy fani, którzy przyjadą do Zielonej Góry będą mieli okazję spędzić czas w miasteczku kibica. Zostanie ono przygotowane przez sponsora generalnego żużlowej reprezentacji, firmę GLS Poland. Zapewniam, że wszyscy będą się świetnie bawić, a na koniec wspólnie oglądać mecz Polska – Reszta Świata – powiedziała Karolina Jankowska, członek zarządu One Sport.

Reprezentacja złożona z zawodników Reszty Świata wystąpi w nieco innym, niż pierwotnie planowano, aczkolwiek bardzo silnym zestawieniu.

Obok trzykrotnego zwycięzcy cyklu Grand Prix Duńczyka Nicki Pedersena, na torze zobaczymy Grigorija Łagutę, Nielsa Kristiana Iversena, Jasona Doyle’a, Fredrika Lindgrena oraz Andreja Karpowa.

W ramach przygotowań do obrony tytułu Drużynowego Pucharu Świata, nasza kadra rozegra jeszcze dwa spotkania kontrolne. Pierwsze z nich odbędzie się 3 maja w Krakowie, zaś drugie 15 czerwca.

Mecz Polska – Reszta Świata 2 kwietnia w Zielonej Górze będzie pokazywany przez stację Polsat Sport, transmisja rozpocznie się o godzinie 14.45.

MONSTER ENERGY DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA 2017:

sobota 1 lipca, King’s Lynn (Wielka Brytania) - pierwszy półfinał: Wielka Brytania, Australia, USA, Czechy;

wtorek 4 lipca, Vastervik (Szwecja) - drugi półfinał: Szwecja, Dania, Rosja, zwycięzca kwalifikacji;

piątek 7 lipca Leszno (Polska) - baraż: drugie i trzecie drużyny z półfinałów;

sobota 8 lipca, Leszno (Polska) - wielki finał: Polska, zwycięzcy obu półfinałów i barażu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej