Za niecały miesiąc cykl Speedway Best Pairs zainauguruje sezon żużlowy w Europie. 25 marca na toruńskiej Motoarenie, siedem teamów sponsorskich wystawi swoje najmocniejsze składy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Organizatorzy jeszcze raz przybliżają wszystkich uczestników tegorocznej edycji. Znajdujemy wśród nich trzech żużlowców Stali Gorzów – Bartosza Zmarzlika, Przemysława Pawlickiego oraz Krzysztofa Kasprzaka.

Fogo Power

Fogo Power to zwycięzca cyklu Speedway Best Pairs 2016. Po niemrawym otwarciu cyklu na Motoarenie, drużyna prowadzona przez Adama Golińskiego odniosła zwycięstwa w dwóch kolejnych rundach i tym samym została pierwszym zwycięzcą SBP w nowej formule rozgrywek. W nadchodzącej edycji cyklu, drużynę Fogo Power, tworzyć będą najlepsi polscy zawodnicy.

Bartosz Zmarzlik

Piotr Pawlicki

Przemysław Pawlicki

Eko – Dir Speedway Team

Zespół debiutantów z aspiracjami na zwycięstwo – tak należy określić zespół Eko-Dir Speedway Team, który pod wodzą Rafała Dobruckiego ścigać się będzie w tegorocznym cyklu Speedway Best Pairs. Skład zespołu tworzyć będą zawodnicy Betardu Sparty Wrocław.

Maciej Janowski

Maksym Drabik

Szymon Woźniak

Vaclav Milik

Nice Racing

W ubiegłym roku drużyna Nice Racing zajęła trzecią pozycję w końcowej klasyfikacji cyklu Speedway Best Pairs. Po odejściu Grigorija Łaguty do Boll Team, szeregi drużyny prowadzonej przez Adama Krużyńskiego wzmocnili reprezentanci Polski.

Artiom Łaguta

Antonio Lindback

Adrian Miedziński

Krzysztof Kasprzak

Monster Energy Speedway Team

W ubiegłym roku zespół napędzany „Potworną Energią” został sklasyfikowany na czwartej pozycji, choć ambicje i oczekiwania miał wyższe. Zespół prowadzony przez Joe Parsonsa utrzymał swój skład i znów zamierza walczyć o zwycięstwo w cyklu Speedway Best Pairs.

Greg Hancock

Chris Holder

Paweł Przedpełski

Boll Team

W porównaniu z ubiegłym sezonem Boll Team uległ całkowitej przebudowie. Przebudowa składu ma być gwarantem sukcesu w nadchodzącym cyklu Speedway Best Pairs. Drużynę tworzyć będą bowiem zawodnicy, którzy mają za sobą kapitalny sezon.

Jason Doyle

Max Fricke

Grigorij Łaguta

Trans MF Pro Race Team

W ubiegłorocznej edycji cyklu Speedway Best Pairs, drużyna Trans MF Pro Race Team dwukrotnie zajmowała czwarte miejsce, a w ostatniej rundzie w Ostrowie Wielkopolskim szóste, co przełożyło się na przedostatnią pozycję w klasyfikacji generalnej Speedway Best Pairs. W Speedway Best Pairs 2017 siłą napędową niemieckiego zespołu będzie Martin Smolinski.

Martin Smolinski

Leon Madsen

Mark Riss

City Team

W poprzedniej edycji Speedway Best Pairs, niemiecka drużyna zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. W tegorocznej edycji cyklu, drużyna kontynuuje ideę promowania młodych i utalentowanych zawodników z rodzimego kraju.

Kai Huckenbeck

Erik Riss

Tobias Busch

Tobias Kroner

TERMINY SPEEDWAY BEST PAIRS 2017:

sobota 25 marca – Toruń

wtorek 2 maja – Gniezno

czwartek 25 maja – Landshut (Niemcy)

TERMINY MISTRZOSTW EUROPY 2017:

piątek 30 czerwca – Toruń

sobota 15 lipca – Gustrow (Niemcy)

sobota 5 sierpnia – Hallstavik (Szwecja)

sobota 16 września 19 – Lublin

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej