To będzie żużlowy sezon inny niż wszystkie, bo w Stali Gorzów 22-latka Bartosza Zmarzlika będziemy już szukać pod seniorskimi numerami. Czy ta zmiana jakoś wpłynie na młodego żużlowca? Nie powinna. W końcu jeszcze jako junior Zmarzlik zdobył brązowy medal indywidualnych mistrzostw świata seniorów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak pewnie każdy zawodnik o tej porze roku, także Zmarzlik z utęsknieniem wypatruje dobrej pogody, szuka przejezdnych torów, aby po kilku miesiącach przerwy znów wsiąść na żużlowy motocykl. – Myślę, że to stanie się już całkiem niedługo, na dniach wręcz, zaraz po klubowym obozie w Karpaczu – opowiadał Zmarzlik. – Zobaczymy jeszcze gdzie, bo mam parę opcji. Od razu, jak tylko skończył się poprzedni sezon, to już tęskniłem za jazdą. Jak dobrze idzie, to wiadomo, że nie chce się kończyć, więc tęsknię bardzo i już się nie mogę doczekać.

Nowy senior Stali Gorzów – wielu mówi, że to jest największe wzmocnienie tej formacji aktualnych mistrzów Polski – jest już w pełni gotowy na nowe wyzwania. – Na dziś jestem na etapie, gdzie mam już wszystko zakończone i mógłbym już za chwilę iść jeździć – przyznał trzeci żużlowiec świata. – Wszystko to było już dużo szybciej kompletowane i składane, i szykowane do startu sezonu. Wiadomo, że to, że ja się przygotowuję fizycznie, to jedno, ale warsztat też musi się przygotować sprzętowo. Sam lubię siedzieć i sobie tam pokręcić przy sprzęcie. Tak to właśnie wygląda. A do tego jeszcze dochodzą sprawy sponsorskie i inne tego typu, gdzie czasu jest dość mało, a zajęć bardzo dużo w okresie zimowym.

Jaki będzie nowy sezon? Tu Zmarzlik odpowiada w swoim stylu: – Chcę przejechać go cało i zdrowo. A reszta? Żeby bawić się żużlem i zjeżdżać do parkingu z uśmiechniętą twarzą.

Wiadomości ze zgrupowania żużlowców Stali Gorzów w Karpaczu w serwisie www.stalgorzow.pl, a także na profilu facebookowym Stali.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej