Za chwilę niespełna 35-letni Niels Kristian Iversen rozpocznie swój siódmy sezon w barwach Stali Gorzów. - Cieszę się na zmiany na naszym domowym torze, bo właśnie tam ostatnio nie za bardzo mogłem się spasować - przyznał Duńczyk.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Puk” Iversen razem z gorzowską ekipą aktualnie trenuje w Karpaczu. – Po zgrupowaniu wracam do Anglii. Zabukowałem tor, na którym chcę poćwiczyć pod koniec tygodnia – opowiadał żużlowiec Stali. – Będą to moje pierwsze jazdy w tym roku na żużlowym torze. W przyszłym tygodniu mamy testy fizyczne z reprezentacją Danii, a następnie udajemy się na cztery dni do Wittstocku w Niemczech, by tam trenować.

W gorzowskiej drużynie nie ma już Mateja Zagara, który przeszedł do beniaminka PGE Ekstraligi Włókniarza Częstochowa. W jego miejsce pojawił się Słowak Martin Vaculik, ostatnio zawodnik Get Well Toruń. Drużyny, którą Stal pokonała w wielkim finale 2016. – Jest świetnym zawodnikiem, z doświadczeniem w Grand Prix – mówił Iversen o Vaculiku. – Od wielu lat jest jednym z najlepszych żużlowców na świecie, więc jestem przekonany, że przyda się drużynie.

A co osiągnie nasz zespół, znów włączy się do walki o medale? – Bartosz Zmarzlik nie jest już juniorem, nie będzie już możliwości, by „wskakiwał” do poszczególnych biegów, ale mamy bardzo silną piątkę seniorów - stwierdził Duńczyk ze Stali. - Jesteśmy jednym z faworytów ligi, ale tor wszystko zweryfikuje. Cieszę się na zmiany na domowym, gorzowskim torze. Ostatnie lata nie były dla mnie zbyt dobre pod względem wyników osiąganych w Gorzowie, nie mogłem się tutaj właściwie spasować. Ważne jest, by co zawody stan nawierzchni był taki sam. Dzięki temu możemy właściwie przygotować swoje motocykle. Dodatkowe ścieżki przy Śląskiej stworzą nam nowe możliwości.

Wiadomości ze zgrupowania żużlowców Stali Gorzów w Karpaczu w serwisie www.stalgorzow.pl, a także na profilu facebookowym Stali.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej