Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Optymalne przygotowanie gorzowskiej drużyny do pierwszych meczów wiosennych graniczy z cudem – słyszeliśmy od kolejnych trenerów Stilonu, ostatnio to samo powtórzył szkoleniowiec naszego czwartoligowca Adam Gołubowski. Zespoły korzystają m.in. z boska ze sztuczną trawą w Barlinku, ale to jest kropla w morzu potrzeb. Od kolejnej zimy ma to się zmienić.

Przy głównym stadionie przy ulicy Olimpijskiej w tym roku powstanie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Oświetlone, aby można było z niego korzystać także po zmroku. Obok będziemy mieli także kolejną, porządną płytę z trawą naturalną. Wszystko z odpowiednim nawadnianiem, a także nowym zbiornikiem retencyjnym. Istniejące już w tym kompleksie trzecie, małe boisko również zyska system nawadniający.

Śpiew przyszłości to modernizacja trybun przy centralnym boisku. Piłkarze mogą jednak nareszcie powiedzieć, że miasto podjęło dla nich konkretne działania.

Pieniądze w budżecie są, decyzje o rozbudowie zostały podjęte, nawet zaczęły się już pierwsze prace. Po co więc miejska ankieta?

Na pytanie „Czy popierasz rozbudowę boisk treningowych?” możecie odpowiedzieć pod tym linkiem.

– Chodzi o zbadanie skali poparcia społecznego dla inwestycji, co jest jednym z etapów zabiegania o dofinansowanie dla tego zadania – wyjaśniła Ewa Sadowska-Cieślak, rzeczniczka urzędu miasta. – Miasto stara się o środki rządowe Ministra Sportu i Turystyki na współfinansowanie inwestycji. Dofinansowanie wynosi 50 procent. W ramach programu premiowane będą projekty, które poddano badaniu opinii publicznej. Jedną z takich form jest właśnie zaproponowana ankieta. Poprzez przeprowadzenie takiego badania zwiększamy swoje szanse na otrzymanie dofinansowania. Ankieta stanie są elementem uzupełniającym dokument, poprzez który miasto aplikuje o dofinansowanie z ministerstwa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.