Znana jest już pełna obsada tegorocznej rywalizacji w Speedway Best Pairs. Jako siódmy i ostatni skład ogłosił Boll Team, który zakontraktował trzech zupełnie nowych żużlowców. Cykl SBP 2017 ruszy 25 marca w Toruniu. Na starcie stanie trzech zawodników Stali Gorzów - Bartosz Zmarzlik, Przemysław Pawlicki i Krzysztof Kasprzak.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– W porównaniu z ubiegłym sezonem Boll Team uległ całkowitej przebudowie – powiedział Łukasz Dalewski, przedstawiciel firmy Boll. – W skład drużyny na Speedway Best Pairs 2017 wchodzić będzie dwóch Australijczyków oraz Rosjanin, a będą nimi Jason Doyle, Max Fricke oraz Grigorij Łaguta. Trzon drużyny będą stanowić bardziej doświadczeni zawodnicy, ale niewykluczone, że będą dokonywane zmiany w zależności od dyspozycji w danej części sezonu. Naszym zdaniem jest to bardzo silny zespół, który stać na walkę o najwyższe laury.

Całkowita przebudowa składu ma być gwarantem sukcesu w nadchodzącym cyklu SBP. Drużynę tworzyć będą bowiem zawodnicy, którzy mają za sobą kapitalny sezon. Max Fricke został indywidualnym mistrzem świata juniorów, Grigorij Łaguta był czwartym zawodnikiem cyklu Speedway Euro Championship, a Jason Doyle zakończył sezon na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix. Gdyby nie kontuzja odniesiona podczas przedostatniej rundy Grand Prix w Toruniu, starszy z Australijczyków zapewne stanąłby na podium indywidualnych mistrzostw świata, a kto wie, być sięgnąłby nawet po tytuł najlepszego żużlowca globu.

Przypomnijmy, iż poprzedni cykl SBP drużyna Boll zakończyła na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

– Miniony sezon był dla nas, podobnie jak dla innych teamów, pierwszym rokiem startów i mamy nadzieję, że frycowe już zapłaciliśmy – dodaje Dalewski. – Bardzo dobrze rozpoczęliśmy zawody w Toruniu, gdzie praktycznie defekt motocykla pozbawił nas pewnego zwycięstwa. Kolejne rundy nie poszły jednak po naszej myśli, ale wynikało to z nieodpowiednio dobranej strategii działania.

Speedway Best Pairs 2016 był pierwszą edycją cyklu rozgrywanego w formie rywalizacji teamów sponsorskich. Jak przekonuje przedstawiciel firmy Boll, idea zapoczątkowana przez One Sport jest trafionym pomysłem.

– Była to świetna zabawa, ale również niezwykle cenne doświadczenia, które zaprocentują w tym roku podczas całego cyklu. Idea jest jak najbardziej słuszna, dająca nieskończenie wiele możliwości dla sponsorów na promowanie swoich marek. Dzięki tego typu imprezom firmy mogą realizować swoje działania marketingowe, a jednocześnie przyczyniać się do rozwoju sportu żużlowego. Cykl Speedway Best Pairs ma przed sobą świetlaną przyszłość, dlatego cieszymy się, że kolejny rok bierzemy w nim udział – zakończył Dalewski.

TEAMY SPEEDWAY BEST PAIRS 2017:

Fogo Power – Bartosz Zmarzlik, Przemysław Pawlicki, Piotr Pawlicki

Nice Racing – Krzysztof Kasprzak, Artiom Łaguta, Antonio Lindback, Adrian Miedziński

Monster Energy Speedway Team – Greg Hancock, Chris Holder, Paweł Przedpełski

City Team – Kai Huckenbeck, Erik Riss, Tobias Busch, Tobias Kroner

Eko-Dir Speedway Team – Maciej Janowski, Maksym Drabik, Szymon Woźniak, Vaclav Milik

Trans MF Pro Race Team – Martin Smolinski, Leon Madsen, Mark Riss

Boll Team: Jason Doyle, Max Fricke, Grigorij Łaguta

TERMINY SPEEDWAY BEST PAIRS 2017:

sobota 25 marca, godz. 18 – Toruń

wtorek 2 maja, godz. 18 – Gniezno

czwartek 25 maja, godz. 18 – Landshut (Niemcy)

TERMINY MISTRZOSTW EUROPY 2017:

piątek 30 czerwca, godz. 19 – Toruń

sobota 15 lipca, godz. 17.30 – Gustrow (Niemcy)

sobota 5 sierpnia, godz. 17 – Hallstavik (Szwecja)

sobota 16 września, godz. 19 – Lublin

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej