Pierwszy indywidualny mistrz Polski ze Stali Gorzów ma być specjalnie uhonorowany pod koniec czerwca, przed finałem IMP 2017, który 2 lipca odbędzie się na stadionie im. Edwarda Jancarza. Pomnik ma kosztować ok. 125 tys. zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W najbliższą sobotę działacze, zawodnicy, sponsorzy i sympatycy Stali Gorzów spotkają się na balu z okazji 70-lecia klubu. Tam oficjalnie zostanie rozpoczęta zbiórka na pomnik Edmunda Migosia. Żużlowca, który w 1969 roku wywalczył w barwach Stali pierwsze złoto ligowe, a rok później na naszym stadionie został pierwszym indywidualnym mistrzem Polski.

Pomnik ma stanąć w okolicy gorzowskiego Spichlerza, aby kibice mogli go zobaczyć w drodze na stadion. Koszt to... – Sam pomnik około 100 tysięcy złotych, a koszty związane z jego postawieniem, wyprodukowaniem okolicznościowych statuetek to dodatkowe 25 tysięcy – wyliczał prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora.

Powstało 25 miniatur pomnika, niepowtarzalnych wyróżnień, które trafią do darczyńców wpłacających minimum 5 tysięcy zł.

Klub podał również numer konta: 19 1140 1443 0000 2472 4800 1003, gdzie z dopiskiem „Budowa pomnika – E. Migoś” można przekazać każdą kwotę.

– 25 darczyńców, którzy wpłacą po 5 tysięcy złotych to nasz plan maksimum. Gdy osiągniemy 125 tysięcy to zakończymy naszą zbiórkę – wyjaśnił prezes Zmora. – Cały czas będziemy też doliczać wpłaty na podane wyżej konto. O tych, którzy przekażą mniejsze wpłaty również nie zapomnimy, w jakiś sposób wyróżnimy. Powstaną okolicznościowe cegiełki lub pamiątki związane z budową pomnika Edmunda Migosia. Szczegóły kibice poznają w najbliższych dniach. Liczę na pozytywny odzew. Na zawsze jubileusz 70-lecia Stali będzie nam wszystkim kojarzył się z pierwszym gorzowskim mistrzem Polski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej