Takie zdobycze trzeba cenić podwójnie, bo wiemy z jak mizernej bazy lekkoatletycznej korzystają gorzowscy reprezentanci w naszym mieście. Są zmuszeni, aby formę na medale wykuwać poza domem. Z halowych mistrzostw Polski U20 i U18 w Toruniu przywieźli złoto, dwa srebra i dwa brązowe krążki.

Klimat tegorocznego, młodzieżowego czempionatu był wyjątkowy, bo polskie lekkoatletyczne nadzieje opanowały Arenę Toruń zaraz po światowych gwiazdach, które startowały w mityngu Copernicus Cup. Ponad 800 zawodniczek i zawodników z blisko 200 klubów najpierw miało kogo podglądać, a kilkadziesiąt godzin później naśladować...

Gorzowską konkurencją po tych zawodach spokojnie możemy nazwać rywalizację na 60 metrów przez płotki. Wśród juniorek młodszych (U18) złoto wywalczyła młodsza o rok od pozostałych medalistek, urodzona w 2001 r. Wiktoria Krasicka z AZS AWF Gorzów. Wynikiem 8,74 s pobiła swój rekord życiowy w hali. Najszybciej w karierze biegała też druga na mecie Karolina Pacholak (8,79 s), która wywalczyła jedyny na mistrzostwach medal dla ALKS AJP Gorzów.

Srebro w skoku w dal w kategorii juniorek (U20) zdobyła niespełna 19-letnia Oliwia Dąbrowska z AZS AWF. Wynik 5,80 m uzyskany w czwartej próbie to również halowy rekord życiowy. Nasza lekkoatletka przegrała z Gają Wotą z Krakowa o 9 cm.

Dwa brązowe krążki do gorzowskiego dorobku dołożyli chodziarze AZS AWF na dystansie 5 km. W starszej kategorii trzeci był Paweł Jeż – 23.52,83, a w młodszej na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Strzeszewski – 23.46,87.

Dodajmy, że w finale biegu na 400 m U20 mistrzostwo obroniła Natalia Kaczmarek, wynikiem 55,68 s wyrównała swój najlepszy rezultat w tym sezonie. Kaczmarek przed obecnym sezonem odeszła z Gorzowa, obecnie reprezentuje AZS AWF Wrocław.

W klasyfikacji medalowej AZS AWF Gorzów znalazł się na 14. miejscu.

W najbliższy weekend, znów w Toruniu, kolejna impreza mistrzowska. Tym razem 61. halowy, krajowy szczyt seniorów.