Idzie mróz, a mamy ferie - można więc zorganizować lodowisko, sprawić dzieciom frajdę. Strażacy z chęcią pomogą. Podpowiadamy, co należy zrobić i gdzie się zgłosić z prośbą.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzowscy strażacy przypominają, że w okresie zimowym Państwowa Straż Pożarna włącza się w akcję pomocy w organizacji „Bezpiecznych Lodowisk”. Robią to – oczywiście – nieodpłatnie. Ale trzeba spełnić kilka warunków. Lodowisko nie może być wylane wszędzie. Strażacy zrobią to na osiedlu, w parku czy na boisku szkolnym. Zgłaszający musi jednak wykonać odpowiednie prace przygotowawcze – wyrównać nawierzchnię, usypać bandy z piasku lub śniegu, ewentualnie ustawić barierki. Strażacy przygotują lodowisko przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

– Funkcjonariusze PSP udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę władz samorządowych na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Prośba wraz ze wszystkimi załącznikami powinna być skierowana do najbliższej Jednostki Ratowiczo-Gaśniczej PSP. Należy pamiętać, że za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada zgłaszający – informuje brygadier Grzegorz Rojek, zastępca komendanta gorzowskiej straży pożarnej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem