Najlepsi polscy żużlowcy tworzyć będą skład Fogo Power w nadchodzącej rywalizacji Speedway Best Pairs 2017. Do Bartosza Zmarzlika ze Stali Gorzów i Piotra Pawlickiego z Unii Leszno dołącza kolejny stalowiec Przemysław Pawlicki. - Serdecznie witamy Przemka w naszym teamie. Liczymy, że będzie silnym punktem naszego zespołu - powiedział Adam Goliński, menadżer Fogo Power. Pierwszy z trzech turniejów 25 marca w Toruniu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Fogo Power to zwycięzca cyklu Speedway Best Pairs 2016. Po niemrawym otwarciu cyklu na Motoarenie, drużyna prowadzona przez Adama Golińskiego odniosła zwycięstwa w dwóch kolejnych rundach i tym samym została pierwszym zwycięzcą SBP w nowej formule rozgrywek, czyli rywalizacji teamów sponsorskich, a nie narodowych.

– Cieszymy się, że będziemy bronić tytułu. W naszym składzie pozostają Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki. To na nich będziemy stawiać w najbliższych turniejach i w nich upatrywać sukcesu – mówił Adam Goliński, menadżer Fogo Power. – Jesteśmy dumni z tego, że skład Fogo Power opierać się będzie na Polakach. Dwóch z naszych zawodników to stali uczestnicy cyklu Grand Prix, którzy już w pierwszym roku nieźle namieszali w tych rozgrywkach. Trzecim naszym reprezentantem będzie Przemek Pawlicki, którego serdecznie witamy w teamie. Liczymy, że będzie silnym punktem naszego zespołu.

Pomimo zeszłorocznego sukcesu, menadżer zespołu rozważał kilka koncepcji składu. Postanowiono kontynuować obrany kierunek. – Faktycznie, rozważanych koncepcji składu było kilka, jednak zwyciężył pomysł oparcia zespołu jedynie na polskich zawodnikach młodego pokolenia. Przemek Pawlicki, który zastąpił Tobiasza Musielaka, świetnie się w tę koncepcję wpisał – dodał Goliński.

Cel stawiany przed drużyną Fogo Power jest jeden – obrona tytułu mistrzowskiego. Wszyscy zdają sobie jednak sprawę z tego, jak zacięta była rywalizacja w cyklu Speedway Best Pairs w 2016 roku, a jak wiadomo, zdecydowanie trudniej tytuł obronić, niż go zdobyć.

– Chcemy wygrać i obronić tytuł. To jest nasz cel – dodał menadżer Fogo Power. – Proszę jednak zwrócić uwagę, jak trudna była rywalizacja w zeszłym roku. Rywalizacja trwała do ostatniego biegu. Wiele było równorzędnych teamów, z których kilka miało szanse na zwycięstwo jeszcze w końcówce ostatnich zawodów w Ostrowie. Właśnie z tego powodu nie stajemy do rywalizacji w roli faworytów.

Menadżer najlepszego zespołu minionych rozgrywek pozytywnie wypowiada się na temat rozgrywania cyklu Speedway Best Pairs w formie teamów sponsorskich. – Myślę, że to jedyna formuła zawodów zapewniająca udział najlepszych zawodników, a także wyścigów na najwyższym poziomie. Zadowoleni są wszyscy, zarówno kibice, sponsorzy oraz sami zawodnicy. Kibice chętnie oglądają speedway na najwyższym poziomie – zakończył Goliński.

TERMINY SPEEDWAY BEST PAIRS 2017:

sobota 25 marca, godz. 18 – Toruń

wtorek 2 maja, godz. 18 – Gniezno

czwartek 25 maja, godz. 18 – Landshut (Niemcy)

TERMINY MISTRZOSTW EUROPY 2017:

piątek 30 czerwca, godz. 19 – Toruń

sobota 15 lipca, godz. 17.30 – Gustrow (Niemcy)

sobota 5 sierpnia, godz. 17 – Hallstavik (Szwecja)

sobota 16 września, godz. 19 – Lublin

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej