Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W plebiscycie prowadzonym przez Lubuski Związek Piłki Nożnej najważniejsza i najbardziej prestiżowa jest nagroda dla piłkarza roku. Tym razem wygrał czołowy zawodnik lidera lubuskiej czwartej ligi, pomocnik Stilonu Gorzów 31-letni Rafał Świtaj. – Bardzo mi miło, ale przyznaję, że jestem trochę zaskoczony – powiedział zwycięzca, który otrzymał bon na sprzęt sportowy. – To ważne wyróżnienie, bo przecież swoje głosy oddali trenerzy. To jest nagroda za ciężką pracę, ale i wsparcie od kolegów z drużyny, bo przecież w piłce niczego nie wygrywa się w pojedynkę.

Drugie miejsce zajął Andrzej Pawłowski z Ilanki Rzepin, trzecie Mateusz Konefał (Piast Karnin), czwarte Marcin Żeno (Ilanka), a piąte Krzysztof Marczak (TS Przylep).

Trenerem 2016 roku został Tadeusz Makowski z TS Przylep, aktualnie trzeciej drużyny lubuskiej czwartej ligi, beniaminka na tym poziomie rozgrywek.

Wśród szkoleniowców młodzieży wyróżniono Bartosza Siemińskiego z Zielonej Góry, najlepszą piłkarką została Oliwia Pietroczuk z TKKF Stilon Gorzów, najlepszym zawodnikiem futsalu Kamil Kruszyński z Uniwersytetu Zielonogórskiego, a najlepszym sędzią województwa Maciej Dudek z Żagania.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.