Brązowy medalista żużlowych mistrzostw świata odebrał jeszcze jedną, jakże cenną nagrodę za niesamowity sezon 2016. Niespełna 22-letni Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów zajął ósme miejsce w 82. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i TVP na Najlepszego Sportowca Polski. Do czołowej dziesiątki nie przebiła się kajakarka AZS AWF Gorzów Karolina Naja, która razem z Beatą Mikołajczyk wywalczyła brąz w K2 na 500 m na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Legendarny przebój zespołu Queen „We Are The Champions” Margaret odśpiewała dla złotej w Rio lekkoatletki Anity Włodarczyk, która w plebiscycie uzbierała ponad 176 tysięcy punktów. Zmarzlik miał ich prawie 51 tysięcy. To dało mu ósme miejsce. Ostatnim z żużlowców był w plebiscytowej dziesiątce w 2014 roku też stalowiec Krzysztof Kasprzak, po zdobyciu wicemistrzostwa świata. „Kris” również dwa lata temu zajął ósmą lokatę.

Zmarzlik statuetkę odebrał od czterokrotnego mistrza olimpijskiego w chodzie Roberta Korzeniowskiego. – Stres jest wielki, zdecydowanie większy niż na torze, chyba słychać jak głos mi faluje – mówił Bartosz. – Jest tu tylu znakomitych sportowców, że z wrażenia chyba dziś nie zasnę. Dziękuję mojemu klubowi Stali Gorzów, Tomaszowi Gollobowi, który bardzo wiele wniósł do mojej kariery. Także tym wszystkim, bez których nie miałbym szans, aby znaleźć się w tym miejscu. Sponsorom, rodzicom, bratu, dziewczynie. Wielkie dzięki.

DZIESIĘCIU NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW 2016:

1. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)

2. Robert Lewandowski (piłka nożna)

3. Piotr Małachowski (lekkoatletyka)

4. Rafał Majka (kolarstwo)

5. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj (wioślarstwo)

6. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)

7. Jakub Błaszczykowski (piłka nożna)

8. Bartosz Zmarzlik (żużel)

9. Karol Bielecki (piłka ręczna)

10. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej