Do medalu biało-czerwonym zabrakło jeszcze półtorej sekundy, ale na pewno za naszą saneczkarską sztafetę, którą otwierała Ewa Kuls z UKS Nowiny Wielkie, nie musimy się wstydzić. Polacy zajęli piąte miejsce w mistrzostwach Europy i siódmą pozycję w Pucharze Świata. Kuls w rywalizacji pań była 13.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W kobiecych jedynkach w niemieckim Koenigssee zaliczono tylko jeden ślizg. Drugi przerwano z powodu obfitych opadów śniegu. Kuls została sklasyfikowana na 13. pozycji w mistrzostwach Europy i 19. miejscu w Pucharze Świata. W łącznej klasyfikacji PŚ zawodniczka UKS Nowiny Wielkie jest na 20. pozycji.

Podczas rywalizacji sztafet Kuls przez większość dystansu jechała na medalowe, trzecie miejsce, aby w końcu zaliczyć czwarty, bardzo dobry przejazd w europejskim czempionacie. Biało-czerwoni za plecami zostawili ekipy Czech, Rumunii czy Ukrainy. Trzeba też dodać, że nie byli klasyfikowani Rosjanie, którzy w czasie zjazdów kobiecej i męskiej jedynki długo wykręcali czasy na ścisłą czołówkę. Siemion Pawliczenko w końcówce swojego ślizgu popełnił jednak błąd, upadł i nie dojechał do mety, przez co rosyjska dwójka musiała wycofać się z linii startu. Dodajmy, że wcześniej Pawliczenko wygrał ME mężczyzn (Kurowski był 18.). W dwójkach Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski wywalczyli w ME 12. miejsce.

WYNIKI MISTRZOSTW EUROPY:

sztafety

1. Niemcy (Natalie Geisenberger, Ralf Palik, Tobias Wendl/Tobias Arlt) 2.42,348

2. Austria (Miriam Kastlunger, Wolfgang Kindl, Thomas Steu/Lorenz Koller) 2,43,617

3. Łotwa (Eliza Cauce, Arturs Darznieks, Andris Sics/Juris Sics) 2.43,986

4. Włochy (Andrea Voetter, Dominik Fischnaller, Ludwig Rieder/Patrick Rastner) 2.44,347

5. Polska (Ewa Kuls, Maciej Kurowski, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski) 2.45,429

jedynki kobiet

1. Natalie Geisenberger (Niemcy) 51,178

2. Tatiana Iwanowa (Rosja) 51,329

3. Tatjana Huefner (Niemcy) 51,433

13. Ewa Kuls (Polska) 52,268

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej