Liderzy lubuskiej czwartej ligi wrócili już do treningów. W sobotę pierwszy raz podczas zimowych przygotowań zmierzą się z rywalami. To będzie początek nietypowy, bo rywalizacja w hali.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piłkarze Stilonu Gorzów wezmą udział w turnieju w Torgelow w Niemczech. Zmierzą się tam z gospodarzami – ekipą Torgelower FC Greif, Pogonią Szczecin U23 oraz FSV Einheit Ueckermunde.

– Jestem zdecydowanym zwolennikiem takiego przerywnika w treningach. Uważam, że turniej halowy bardzo rozwija szczególnie młodych zawodników, ale dla wszystkich jest zarówno przyjemnym treningiem jak i świetną rywalizacją – powiedział trener niebiesko-białych Adam Gołubowski dla oficjalnej strony gorzowskiego klubu.

Gry sparingowe na otwartych boiskach stilonowcy rozpoczną 21 stycznia. Wtedy znów wyjadą do Niemiec na mecz z Victorią Seelow. Dalej czekają ich gry m.in. z Pogonią II Szczecin, Świtem Skolwin czy Błękitnymi Stargard.

Runda wiosenna lubuskiej czwartej ligi rozpocznie się 18 marca. W tym terminie gorzowianie zmierzą się w Świebodzinie z Santosem (u nas wygraliśmy 4:0). Tydzień wcześniej w Krośnie Odrzańskim odbędzie się mecz miejscowej Tęczy ze Stilonem, a stawką będzie awans do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. W tych rozgrywkach bronimy trofeum.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej