Nowy Rok oznacza, że żużlowy sezon zacznie się już za trzy miesiące. To najlepszy czas, aby zawodnikom, drużynom, ludziom związanym ze sportem żużlowym, złożyć noworoczne życzenia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Życzę więc:

Bartkowi Zmarzlikowi i jego ekipie, aby poszedł za ciosem i został mistrzem świata. I on i jego ekipa są na to gotowi. Mieliśmy już w Stali Gorzów żużlowych mistrzów świata, ale nigdy nie byli to gorzowianie.

Zespołowi z Torunia, aby starał się w przyszłości zdobywać ligowe medale w walce na torze, a nie poza nim, bo torunianie mają z tym problem już od dawna. Najpierw uciekali z Zielonej Góry, a teraz walczą przy zielonym stoliku z gorzowską Stalą. Nie tędy droga, mamy nowy rok, a więc najlepszy czas na zupełnie inny, sportowy start po kolejne podium.

Piotrowi Świstowi, aby po zakończeniu kariery zawodniczej radził sobie tak samo świetnie jako trener i za kilka lat poprowadził do mistrzowskiego tytułu klub z Gorzowa, czyli ten, w którym się wychował.

Sparcie Wrocław, prowadzonej od lat przez duet Krystyna Kloc i Andrzej Rusko, finału play-off 2017 na przepięknie przebudowanym wrocławskim stadionie.

Patrykowi Dudkowi z zielonogórskiego Falubazu, aby w swoim debiucie w Grand Prix zajął miejsce tuż za Bartkiem Zmarzlikiem i został wicemistrzem świata.

Kibicom Stali Gorzów życzę, aby reaktywowany w minionym sezonie i zapowiadany na otwarcie najbliższego roku na torze Memoriał Edwarda Jancarza wrócił na dobre do dawnej świetności i stał się równie ważny i emocjonujący jak zawody Grand Prix.

Witoldowi Skrzydlewskiemu z Łodzi, aby jego Orzeł już w tym roku awansował do żużlowej ekstraligi i jeździł na godnym tych rozgrywek, już budowanym stadionie.

Wojewodzie Małopolskiemu Józefowi Pilchowi, aby zrealizował marzenie krakowskich kibiców i pomógł Wandzie Kraków powrócić po niemal 60 latach do ekstraklasy, a także doprowadził do budowy nowoczesnego stadionu.

Polonii Bydgoszcz, aby zaciągnęła ręczny hamulec i przestała spadać w żużlowy niebyt. Historia tego klubu to historia sukcesów polskiego żużla, a to, co się tam dzieje obecnie woła o pomstę do nieba.

Prezesowi Ireneuszowi Maciejowi Zmorze, w sezonie, gdzie Stal Gorzów będzie broniła ligowego mistrzowskiego złota, a także w kolejnych, aby trzymał nerwy na wodzy, panował nad emocjami i potrafił - miast obrażać - rzeczowo odpowiadać na najtrudniejsze nawet pytania. Walka na dwóch frontach jeszcze nikomu nie wyszła na dobre.

Danielowi Małolepszemu, wielkiemu fanowi gorzowskiego żużla, aby każdy wyjazdowy ligowy mecz, który mamy zamiar razem oglądać, kończył się zwycięstwem Stali.

Michałowi Kuglerowi, do niedawna wiceprezesowi Stali, aby udanie realizował się poza żużlem, bo istnieje życie również poza torem.

Senatorom Robertowi Dowhanowi i Władysławowi Komarnickiemu, aby podali sobie szczerze dłonie i przynajmniej zawiesili bezsensowną, długotrwałą wojnę.

Najlepsze życzenia na 2017 rok!

Jerzy Synowiec - znany gorzowski adwokat, niegdyś prezes Stali, obecnie radny

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej