Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O zdarzeniu poinformował nas pan Sławomir, który w piątek po godz. 8 rano chciał zrobić zakupy w markecie Netto przy ul. Piłsudskiego w Gorzowie. - Sklep zamknięty, cały parking otoczony taśmą, wokół mnóstwo policji - relacjonował czytelnik.

Policja informuje, że na miejscu dokonano włamania do bankomatu ustawionego przy wejściu do sklepu. Maszyna miała zostać wysadzona w powietrze przy użyciu środków wybuchowych. - Prowadziliśmy oględziny i zbieraliśmy ślady na miejscu zdarzenia. Istotne będzie także zabezpieczenie i dokładna analiza nagrań z kamer monitoringu zarówno okolicznych budynków i samego sklepu, jak i monitoringu miejskiego - opowiada Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Wiadomo, że włamania do bankomatu dokonano przed godz. 4 w nocy. Dyżurnego gorzowskiej policji poinformował patrol interwencyjny firmy ochroniarskiej, który stwierdził naruszenie urządzenia. Z bankomatu skradziono dwie kasetki z pieniędzmi. Policja nie informuje, ile pieniędzy skradziono. Nie podaje też czy za wysadzenie bankomatu odpowiada jedna osoba czy może grupa osób. - Prowadzimy szeroko zakrojone działania, które mają doprowadzić do ustalenia i zatrzymania sprawców - zaznacza Kimet.

Market został udostępniony klientom po godz. 9.30. Bankomat zabezpieczono... kartonami i taśmą klejącą.

Do takich spektakularnych włamań do bankomatów dochodzi coraz częściej. Niedawno informowaliśmy, że funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w Lubuskiem jednego z członków zorganizowanej grupy przestępczej wysadzającej bankomaty. Grupa miała na swoim koncie co najmniej kilkanaście włamań do bankomatów w Niemczech, Danii, Norwegii i Szwajcarii. Więcej o tym tutaj.

Obserwuj moją stronę na Facebooku!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.