Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do wypadku doszło w środę ok. godz. 8.30 na drodze wojewódzkiej nr 132 w Dąbroszynie niedaleko Kostrzyna nad Odrą.

Zderzyły się dwa pojazdy - samochód osobowy marki Ford Focus i samochód ciężarowy marki MAN, szambiarka Miejskich Zakładów Komunalnych w Kostrzynie.

- Do wypadku doszło na łuku drogi. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 39-letnia kierująca fordem nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze - jezdnia w tym miejscu była bardzo śliska. Samochód osobowy zjechał na przeciwny pas i tam zderzył się z samochodem ciężarowym - mówi Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Na miejsce przyjechały trzy zastępy straży pożarnej, w tym pojazd ratownictwa technicznego. Z osobówki - przy użyciu specjalistycznego sprzętu - trzeba było wydobyć ranną kobietę. Została przetransportowana przez śmigłowiec ratunkowy do szpitala w Gorzowie.

- Kobieta w momencie przyjazdu służb ratunkowych była przytomna - informuje Dariusz Szymura, rzecznik lubuskich strażaków.

Kierujący szambiarką 42-letni mężczyzna był trzeźwy, nie ucierpiał w zdarzeniu. Stan trzeźwości kobiety nie jest znany. Nie była w stanie (zdrowia) poddać się badaniu alkomatem, została pobrana krew do badań - informują policjanci.

Obserwuj moją stronę na Facebooku!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.