Na ostatni cykl Speedway Best Pairs zwracaliśmy szczególną uwagę, bo znakomicie spisywał się w nim Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów. Ostatecznie razem z Piotrem Pawlickim - reprezentowali Fogo Power - zostali zwycięzcami. Po ubiegłorocznej zmianie formuły, organizatorzy postanowili kontynuować obraną drogę - w trzech turniejach SBP 2017 zmierzą się ponownie teamy sponsorskie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Zamiana zmagań narodowych par na rywalizację teamów to był strzał w dziesiątkę, bo w SBP 2016 rozegrano w trzech turniejach 70 wyścigów, a dopiero te dwa ostatnie ustaliły końcową kolejność. Zwycięzcą została drużyna Fogo Power, na drugim miejscu uplasował się eport2000.pl Team, a na najniższym stopniu podium, po biegu dodatkowym stanął Nice Racing.

Najlepszym zawodnikiem cyklu był Bartosz Zmarzlik, który wykręcił średnią 2,05 pkt, stalowiec zdobył też najwięcej punktów - 42, ani raz nie przyjechał do mety na ostatniej pozycji, tylko on i Nicki Pedersen wygrali indywidualnie po osiem wyścigów.

Dwie pierwsze rundy SBP w 2017 roku odbędą się w Polsce (25 marca i 2 maja). Cykl zakończy się 25 maja w niemieckim Landshut. Podobnie jak w ubiegłych latach, transmisje na żywo przeprowadzi telewizja Eurosport.

- Na początku stycznia zorganizujemy konferencję prasową, na której ujawnimy organizatorów pierwszych dwóch rund Speedway Best Pairs oraz podamy wszystkie szczegóły odnośnie rywalizacji w SBP w sezonie 2017. Już teraz grono teamów oraz zawodników, którzy będą startować w cyklu, wygląda naprawdę imponująco. Kibice muszą uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości, ponieważ chcemy wszystkie informacje móc zaprezentować jednego dnia. Możemy obiecać, że zarówno miejsca rozgrywania turniejów, stawka zawodników, jak i atrakcje towarzyszące zawodom, nikogo nie zawiodą. Ceny biletów również ustaliliśmy na poziomie podobnym jak w zeszłym roku - mówią organizatorzy rozgrywek z firmy One Sport.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej