Zgodnie z przewidywaniami Final Six Pucharu Polski kobiet odbędzie się w ostatni weekend stycznia w Krakowie. W ćwierćfinale koszykarki AZS AJP Gorzów trafiły na aktualnie najlepszy zespół zaplecza ekstraklasy - MUKS Poznań.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Organizatorzy zapraszali na losowanie do Krakowa, a więc było jasne, że właśnie tam poznamy zdobywczynie Pucharu Polski w 2017 roku.

W Final Six wezmą udział przedstawiciele kobiecej elity w Eurolidze - Wisła Kraków i CCC Polkowice, trzy aktualnie najlepsze drużyny ekstraklasy (nie licząc wyżej wymienionych) - AZS AJP Gorzów, Ślęza Wrocław i AZS UMCS Lublin (obrończynie tytułu) oraz najlepszy pierwszoligowiec - MUKS Poznań.

Turniej finałowy zostanie rozegrany od piątku 27 stycznia do niedzieli 29 stycznia w hali Wisły w Krakowie. Cztery zespoły pierwszego dnia turnieju rozegrają ćwierćfinały. Gorzowianki trafiły w nim na MUKS. Drużyny rozstawione - Wisła i CCC - dołączą do rywalizacji w półfinałach. Jeśli nasze akademiczki pokonają poznanianki to w sobotę zmierzą się z gospodyniami. Wielki finał zostanie rozegrany w niedzielę 29 stycznia o godz. 20, a ten mecz na żywo będzie można zobaczyć w TVP Sport.

Jeśli ktoś wybiera się do Krakowa to bilety na jeden dzień będą kosztowały 5 zł (ulgowe) i 10 zł (normalne), natomiast karnety na wszystkie dni rywalizacji dostępne będą w cenie 12 zł (ulgowe) oraz 25 zł (normalne). Można je kupić od dziś poprzez stronę kupbilet.pl.

W poprzednim sezonie turniej Final Six odbył się w w Lublinie. W finale gospodynie pokonały Ślęzę Wrocław 66:58. MVP Pucharu Polski została wybrana Leah Metcalf z AZS UMCS.

PROGRAM FINAL SIX PUCHARU POLSKI KOBIET 2017:

piątek 27 stycznia, ćwierćfinały

pierwszy, godz. 17.30: Ślęza Wrocław - AZS UMCS Lublin

drugi, godz. 20: InvestInTheWest AZS AJP Gorzów - Pomarańczarnia MUKS Poznań

sobota 28 stycznia, półfinały

godz. 16: CCC Polkowice - zwycięzca pierwszego ćwierćfinału

godz. 18.30: Wisła Can Pack Kraków - zwycięzca drugiego ćwierćfinału

niedziela 29 stycznia, finał

godz. 20: zwycięzcy półfinałów, transmisja w TVP Sport

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat