Pierwszy mecz w lidze żużlowej dopiero 16 kwietnia? Nie ma tego złego, bo zawodnicy zaatakują nas najwyższą porcją adrenaliny już od początku miesiąca. Turniej w znakomitej obsadzie mamy zobaczyć też w Gorzowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

W niedzielę 2 kwietnia w Zielonej Górze odbędzie się zaległy pojedynek reprezentacji Polski z Resztą Świata, który z powodu złej pogody nie doszedł do skutku w październiku. - Cieszymy się, że pierwszy mecz naszej żużlowej kadry w nowym roku, odbędzie się jeszcze przed startem rozgrywek ligowych - powiedział Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. - Wracamy w ten sposób do pewnej tradycji. Będziemy dążyć do tego, aby w kolejnych latach było podobnie, aby jedną z pierwszych imprez w sezonie był mecz kadry narodowej.

W pierwszym terminie w składzie wybranym przez trenera Marka Cieślaka byli dwaj stalowcy - Bartosz Zmarzlik i Krzysztof Kasprzak. W kwietniu też z pewnością w zestawieniu Polski znajdzie się miejsce dla drużynowych mistrzów świata z 2016 roku.

Tydzień później - 8 lub 9 kwietnia - w Gorzowie odbędzie się 14. Memoriał Edwarda Jancarza. Rok temu w wielkim finale zwyciężył zielonogórzanin Patryk Dudek przed Zmarzlikiem, Matejem Zagarem i Martinem Vaculikiem. - Tak jak zapowiadaliśmy, ma być to już stały element w kalendarzu, pierwsza wielka atrakcja dla fanów, ale także próba generalna dla zawodników, test ich formy na chwilę przed trudnymi ligowymi wyjazdami do Torunia i Grudziądza. Znów pracujemy nad bardzo mocną obsadą - mówił Ireneusz Maciej Zmora, prezes Stali Gorzów.

Stal zacznie ligę na wyjeździe. Najpierw rewanż za finał na Motoarenie, potem Grudziądz

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej