Razem sięgały po brąz w 2012 roku na igrzyskach olimpijskich w Londynie, powtórzyły ten sukces kilka miesięcy temu w Rio de Janeiro. Od brazylijskiego startu to pytanie padło już wiele razy: czy kajakarki Karolina Naja (AZS AWF Gorzów) i Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) dopłyną razem do Tokio?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

31-letnia Beata Mikołajczyk pochwaliła się dużym wydarzeniem w życiu prywatnym. Zaręczyła się z wychowankiem gorzowskich kajaków Rafałem Rosolskim. - Najpierw chciałam przez kilkanaście dni cieszyć się tym wydarzeniem z najbliższymi i z ludźmi, których bardzo lubię i cenię. Dopiero później, gdy uznałam, że mogę podzielić się tym ważnym wydarzeniem z mojego życia z innymi ludźmi, to udzieliłam wywiadu w radio RMF FM MAX i opublikowałam post na portalu społecznościowym. Wtedy również posypały się gratulacje i telefon wariował podobnie jak po igrzyskach - opowiadała jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek. Oprócz medali zdobywanych z Nają, w kolekcji ma jeszcze olimpijskie srebro z Pekinu.

A co z planami sportowymi? - Pojawiła się ostatnia informacja, że kończę trenować od stycznia. Zabawne to było. Dzień wcześniej udzielałam wywiadu, mówiłam, że zawieszę karierę jak będę w ciąży. Póki co, jestem w normalnym treningu. Wykonuję plan trenera kadry Tomasza Kryka w domu. Trenuję, aby nie mieć za długiej przerwy i aby w razie niespełnienia marzenia, jakim jest bycie mamą już teraz, móc być w formie i wystartować w przyszłym sezonie. Po macierzyństwie chcę też spróbować wrócić do szybkiego pływania. Jeżeli się uda, to super. Jeżeli nie, to płakać nie będę. Nie mogę niczego obiecać, bo nie wiem jak zachowa się mój organizm i jak głowa to wszystko zniesie. Ale cztery medale olimpijskie, to byłaby dopiero piękna historia, a pięć?! Marzyć można i marzyć trzeba. Ja marzę.

Cały wywiad z Beatą Mikołajczyk można przeczytać pod tym linkiem, na stronie Polskiego Związku Kajakowego.

Rio 2016. Oto Karolina. Nasza olimpijska multimedalistka!

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej