Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Drzwi do mieszkania w bloku na gorzowskim osiedlu Dolinki wyważyli strażacy. To było w czwartek w samo południe.

W środku było mnóstwo śmieci. Na miejsce - z uwagi na możliwe zagrożenie epidemiologiczne - wezwano więc firmę sprzątającą. I to właśnie pracownicy tej firmy w piątek po południu dokonali makabrycznego odkrycia - usłyszeliśmy w gorzowskiej prokuraturze.

- Ciało kobiety leżało na podłodze, było przysypane stertą śmieci. W mieszkaniu były hałdy zebranych przedmiotów. Po mieszkaniu można było poruszać się jedynie wąskimi korytarzami między śmieciami - opowiada "Wyborczej" prokurator Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Dziś - po sekcji zwłok - wiadomo, że ciało zmarłej ponad 80-letniej kobiety mogło leżeć w mieszkaniu przy ul. Widok nawet przez dwa miesiące.

_

Lekarz pogotowia ratunkowego, który w piątek wieczorem pojawił się na miejscu, nie był w stanie wykluczyć udziału osób trzecich (ciało było w daleko posuniętej fazie rozkładu).

Do pracy przystąpiła więc grupa dochodzeniowo-śledcza komendy miejskiej w Gorzowie, która zabezpieczyła ślady w mieszkaniu. Czynności nadzorował prokurator. To standardowa procedura w takich przypadkach, choć już wtedy przypuszczano, że zgon starszej kobiety nastąpił z przyczyn naturalnych.

- Podczas poniedziałkowej sekcji zwłok nie udało się określić dokładnej przyczyny zgonu. Nie stwierdzono jednak obrażeń, które mogłyby wskazywać na działanie innych osób - nie było żadnych śladów na kościach, nie było złamań - wyjaśnia prokurator Witkowski.

Wg jednej z prokuratorskich hipotez w mieszkaniu mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku - kobieta zasłabła, straciła równowagę, upadła i została przysypana przez śmieci...

Jak informują śledczy, w sprawie nikogo nie zatrzymano. Wkrótce zostanie podjęta decyzja o umorzeniu śledztwa.

Obserwuj moją stronę na Facebooku!

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.