Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Mali żużlowcy doskonale bawili się na torze, a ich najbliżsi mogli w parku maszyn złożyć sobie świąteczne życzenia przy tradycyjnym poczęstunku.

Cieszy mnie doskonała forma pana Mariana i jego wielki zapał do podobnych inicjatyw, bo praktycznie sam w pojedynkę organizuje współzawodnictwo i szkolenie dzieci, którego mogą mu pozazdrościć praktycznie wszystkie, nawet ekstraligowe kluby. Tylko dzięki zapałowi państwa Piaskowskich czy zapaleńców z Just Fun Speedway Wawrów żużlowe szkolenie w Polsce jeszcze funkcjonuje. Wszak to nasze, gorzowskie tradycje stały się wzorem dla powstałych później miniżużlowych ośrodków w Gdańsku, Tarnowie czy Toruniu.

Warto też podkreślić, że niewielkie Stanowice i sąsiednie miejscowości to okolice, które żużlem po prostu żyją. Wszak zaledwie kilka kilometrów dalej urodził się i mieszka dziś wieloletni lider i kapitan gorzowskiej Stali Piotr Świst. Cieszę się, że to żużlowe spotkanie to okazja by żużlowy narybek korzystał z rad byłych legend naszego klubu, dzięki którym pomocy (Bogusław Nowak, Ryszard Fabiszewski, Ryszard Dziatkowiak) zawody odbyły się w pełni profesjonalnie.

Grudzień to także czas tych prawdziwych Mikołajek, a więc czas w którym maluchy są obdarowywane pierwszymi świątecznym upominkami. Nie inaczej było w Gorzowie, gdzie mocna reprezentacja Stali Gorzów na czele z wicemistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem odwiedziła dwa współpracujące z klubem przedszkola z żużlowymi prezentami. Akcje tego typu bardzo wiążą gorzowian z klubem, który od 70 lat cieszy całe pokolenia naszego miasta. Bardzo silna współpraca z miniżużlowcami, współpraca z przedszkolami i szkołami, udział w charytatywnej Szlachetnej Paczce, czy organizacja klubów kibica w ościennych miejscowościach pokazuje ogrom pracy jaką działacze wykonują by trybuny na stadionie imienia Edwarda Jancarza były zawsze pełne. Już dziś Gorzów, pomimo tego, że żużel jest obecny w większych ośrodkach jak Gdańsk, Poznań, Kraków czy Bydgoszcz jest wzorem do naśladowania pod względem współpracy z kibicami. Grudniowe miniżużlowe emocje oraz akcje marketingowe Stali Gorzów nie pozostają bez wpływu na rekordową sprzedaż karnetów na nadchodzący sezon. Żółto-niebiescy mogą patrzeć z optymizmem na nowy żużlowy rok 2017.

Jerzy Synowiec - znany gorzowski adwokat, niegdyś prezes Stali, obecnie radny

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.