Zespół do spraw Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej, ogłosił swoje decyzje dotyczące sezonu 2017. W ekstraklasie siedem drużyn, w tym mistrz Polski Stal Gorzów, otrzymało licencje warunkowe, a tylko Sparta Wrocław licencję zwykłą.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Licencje warunkowe wszystkich klubów Ekstraligi Żużlowej dotyczą obowiązku wykonania band absorbujących energię kinetyczną oraz w przypadku Stali Gorzów także wymiany nawierzchni toru. W przypadku beniaminka Włókniarza Częstochowa w organizacji licencja warunkowa dotyczy również zobowiązania klubu do wykonania obowiązków wynikających z umów związanych z PGE Ekstraligą.

W pierwszej lidze licencje warunkowe otrzymały Orzeł Łódź, Polonia Bydgoszcz, Unia Tarnów, Wanda Kraków, Lokomotiv Daugavpils, Wybrzeże Gdańsk oraz Polonia Piła. W przypadku znajdującej się w trudnej sytuacji Stali Rzeszów został wysłany wniosek do prezydium ZG Polskiego Związku Motorowego o licencję nadzorowaną.

W sezonie 2017 wraca druga liga. Tam mamy siedem licencji warunkowych dla drużyn z Lublina, Poznania, Krosna, Opola, Gniezna, Ostrowa oraz Rawicza.

W najbliższych dniach powinniśmy poznać terminarz PGE Ekstraligi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej