Po bolesnym sezonie, w którym nie wypalił projekt skutecznej walki gorzowskiej drużyny seniorskiej w PLFA II, czyli rywalizacji ekip jedenastoosobowych, futbol amerykański w naszym mieście rozstaje się ze Stalą, zmienia szyld, wraca do korzeni.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Niedawno usłyszeliśmy, że o futbolu amerykańskim w Gorzowie znów mówi się nie tylko w kontekście Stali, ale również Grizzlies. Ta organizacja już zdążyła zgłosić się do rywalizacji w 2017 roku w PLFA 8, czyli drużyn ośmioosobowych. Początkowo do tych samych rozgrywek byli przypisywani stalowcy. Futbolowych derbów w naszym mieście jednak nie będzie.

"Klub Sportowy Stal Gorzów oświadcza, że jego misja wspierania rozwoju futbolu amerykańskiego w Gorzowie dobiegła końca. Przez ostatnie trzy lata z sukcesami wspieraliśmy zawodników i miłośników tej dyscypliny w naszym mieście. Swoimi doświadczeniem staraliśmy się zapewnić warunki do optymalnego rozwoju futbolu amerykańskiego, dostarczając również sportowych emocji wszystkim pasjonatom tego sportu. W tym czasie środowisko futbolowe w Gorzowie umacniało się i rozrastało. W obecnym roku zostało założone stowarzyszenie, które zgłosiło własną drużynę do przyszłorocznych rozgrywek PLFA 8. Tym samym uznajemy, że misja Stali Gorzów, polegająca na aktywnym wspieraniu rozwoju futbolu amerykańskiego w Gorzowie, dobiegła końca. Życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu i propagowaniu tej dyscypliny wśród mieszkańców naszego regionu oraz sukcesów sportowych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalny profil Grizzlies Gorzów na Facebooku." - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezesa klubu Ireneusza Macieja Zmorę.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej