Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

21-latek Marek Marciniak, jego rówieśnik Mateusz Babieracki, o rok młodszy Michał Orzechowski, 22-latek Paweł Dzierżawski, również młodzi Karol Radecki i Filip Wiczkowski... Oni byli siłą GKS Żukowo w poprzednim sezonie w drugiej lidze, gdzie wygrywali u siebie ze Stalą Gorzów 30:25 i przegrywali w naszej hali 25:27. Ostatecznie obie ekipy awansowały o klasę wyżej, ale w czasie letniej przerwy poszły inną drogą. Stal postawiła na spore zmiany, doszła cała grupa przede wszystkim młodych, gniewnych, którzy w ciągu trzech lat mają tak podnieść swoją wartość, aby zaatakować ekstraklasę i tam nie była potrzebna wielka rewolucja kadrowa. Żółto-niebiescy są beniaminkiem, ale nie grają jak nowicjusze, dotychczas przegrali tylko raz i cały czas zasługują na miejsce w czubie tabeli grupy A.

Na co innego zdecydował się GKS, który przede wszystkim korzysta ze współpracy z ekstraklasowym Wybrzeżem Gdańsk. Najważniejszym wzmocnieniem tej ekipy jest ukraiński rozgrywający Dmytro Bruy, doszło także kilku młodych zawodników. Tu nie było rewolucji, a szansę na dalszy rozwój dostali liderzy tej ekipy z drugoligowego frontu, gdzie żukowian chwaliliśmy. Za pomysł na grę, fajną organizację. To pewnie zobaczymy też w sobotę w Gorzowie. Rywal ma na koncie 5 pkt, a w głowach wyłącznie walkę o utrzymanie.

- Dobrze zorganizowani? To widać w meczach, które oglądaliśmy - mówił trener Stali Dariusz Molski. - Wydaje się, że mają znacznie mniej punktów niż na to zasługują i jeśli ich zlekceważymy to źle się skończy. Mamy kłopot, bo urazu doznał nasz bramkarz Cezary Marciniak. Po to są jednak trudności, aby sobie z nimi radzić. Pięknie wyglądała nasza hala, gdy tydzień temu remisowaliśmy z liderem. Liczę, że kibice już na stałe wrócili na piłkę ręczną, bo zobaczyli zespół fundujący fajne widowiska.

PROGRAM 12. KOLEJKI:

środa 30 listopada: Spójnia Gdynia - Nielba Wągrowiec 43:31

sobota 3 grudnia: Stal Gorzów - GKS Żukowo (godz. 18, hala przy ul. Szarych Szeregów), MKS Wieluń - Real Astromal Leszno, Mazur Sierpc - Warmia Traveland Olsztyn, SMS ZPRP Gdańsk - Wisła II Płock, Śląsk Wrocław - Sokół Browar Kościerzyna, Pomezania Malbork - Grunwald Poznań.

Pierwsza drużyna awansuje do PGNiG Superligi o ile spełni wymagania licencyjne. Dwa ostatnie zespoły spadną do drugiej ligi. SMS ZPRP Gdańsk nie ma prawa awansu i nie spada.

MECZE STALI GORZÓW DO KOŃCA ROKU:

3 grudnia, godz. 18: Stal - GKS Żukowo

10 grudnia, godz. 17: Grunwald Poznań - Stal

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.