Bydgoszczanki do tej pory przegrały u siebie ze Ślęzą Wrocław oraz na wyjazdach w Polkowicach i w derbowym starciu w Toruniu. Artego wie, że po koszykarskim boju wagi ciężkiej w niedzielę w Gorzowie - początek meczu o godz. 17 - tylko jedna z drużyn będzie dalej w ścisłej czołówce Basket Ligi Kobiet.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

W przedsezonowych sparingach, które zostały rozegrane w dwóch różnych bydgoskich halach, najpierw Artego wygrało z gorzowską drużyną 63:56, a w rewanżu lepsze były nasze akademiczki 69:63.

Czołowymi postaciami dzisiejszych rywalek zgodnie z przewidywaniami są Denesha Stallworth i Maurita Reid, już w trakcie rozgrywek dołączyły posiadająca polski paszport Charity Szczechowiak oraz świetnie znana w Gorzowie Katerina Zohnova, reprezentantka Czech.

PROGRAM 9. KOLEJKI: InvestInTheWest AZS AJP Gorzów - Artego Bydgoszcz (niedziela, godz. 17, hala przy ul. Chopina), Ostrovia Ostrów - PGE MKK Siedlce, CCC Polkowice - Basket 90 Gdynia, Ślęza Wrocław - Cosinus Widzew Łódź, Energa Toruń - Pszczółka AZS UMCS Lublin, JAS FBG Zagłębie Sosnowiec - Wisła Can Pack Kraków.

Osiem czołowych drużyn zagra w play-off o mistrzostwo Polski. Pozostałe zespoły kończą sezon po fazie zasadniczej.

MECZE AZS AJP DO KOŃCA ROKU:

27 listopada, godz. 17: w domu z Artego Bydgoszcz

4 grudnia, godz. 17: wyjazd do Wisły Kraków

10 grudnia: w domu z AZS UMCS Lublin

17 grudnia: w domu ze Ślęzą Wrocław

21 grudnia: wyjazd do Basketu 90 Gdynia

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat