Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Co o najbliższym rywalu wie nasz trener Dariusz Molski? - To zespół poukładany, trzeci rok budowany, powiększany systematycznie o jedną, dwie osoby. Dlatego jest to drużyna bardzo zgrana i w tym roku to zgranie wychodzi na boisku. To widać po liczbie punktów - wyliczał nasz szkoleniowiec. - Tam nie ma słabych punktów. Na każdej pozycji jest facet, który coś znaczy, potrafi coś grać i który gdzieś tam wcześniej grał, a jeśli nie ma większego doświadczenia, to jest przygotowywany przez dłuższy okres czasu. Widać u nich naprawdę bardzo dobre zgranie, duża siła ognia, zwłaszcza z drugiej linii, ale nie można zapomnieć o skrzydłach, bo mają bardzo dobrych skrzydłowych, do tego mocna bramka.

Molski nie rozdzierał szat po ostatniej przegranej w Malborku: - To jest wkalkulowane w nasz życiorys sportowy, że nie tylko same zwycięstwa, bo byśmy byli mistrzami świata, a nawet im też się zdarzają porażki. My jesteśmy na początku i na razie fajnie, że to tak wygląda. Trzeba się liczyć z tym, że te porażki będą przychodzić. Pierwsza przyszła późno, ale jest i teraz chcemy się pokazać z jak najlepszej strony przede wszystkim, na pewno zostawimy tutaj wszystko, co potrafimy. Serce, walka do upadłego dla naszych kibiców, na pewno będziemy chcieli to wygrać. Spójnia żeby z nami wygrała, to musi na to zasłużyć. My przeciwstawimy na pewno to, co zawsze. Czyli te cechy, które ten zespół od początku wyróżniają: waleczność, serce na boisku. A to, czego się uczymy, czyli zgranie i rozwaga, jeżeli to dojdzie, będzie w pełni wykorzystane na tyle, żeby tę Gdynię pokonać, to ją pokonamy.

Całą rozmowę z trenerem Stali Dariuszem Molskim można przeczytać pod tym linkiem, na oficjalnej stronie gorzowskiego klubu.

PROGRAM 11. KOLEJKI: Stal Gorzów - Spójnia Gdynia (sobota, godz. 17, hala przy ul. Szarych Szeregów), GKS Żukowo - Pomezania Malbork, Grunwald Poznań - Śląsk Wrocław, Sokół Browar Kościerzyna - SMS ZPRP Gdańsk, Wisła II Płock - Mazur Sierpc, Warmia Traveland Olsztyn - MKS Wieluń, Real Astromal Leszno - Nielba Wągrowiec.

Pierwsza drużyna awansuje do PGNiG Superligi o ile spełni wymagania licencyjne. Dwa ostatnie zespoły spadną do drugiej ligi. SMS ZPRP Gdańsk nie ma prawa awansu i nie spada.

MECZE STALI GORZÓW DO KOŃCA ROKU:

26 listopada, godz. 17: Stal - Spójnia Gdynia

3 grudnia: Stal - GKS Żukowo

10 grudnia, godz. 17: Grunwald Poznań - Stal

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.