Złoci medaliści tegorocznego Drużynowego Pucharu Świata - Krzysztof Kasprzak i Bartosz Zmarzlik, a także Przemysław Pawlicki i 17-latek Rafał Karczmarz to przedstawiciele Stali Gorzów, którzy zostali powołani do żużlowej reprezentacji kraju na 2017 rok.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Kasprzak, Zmarzlik i starszy z braci Pawlickich znaleźli się w gronie 13 seniorów, a młody Karczmarz wśród ośmiu młodzieżowców. Po juniorskiej zmianie warty w Stali, w tej formacji wielu widzi gorzowskie słabości, ale skoro Rafała chcą w kadrze to może z czasem wcale nie będzie tak źle.

W szerokiej kadrze reprezentacji Polski, powołanej przez trenerów Marka Cieślaka i Rafała Dobruckiego, znalazło się 21 zawodników. W kadrze znaleźli się oczywiście wszyscy żużlowcy z drużyny, która w tym roku zdobyła złoty medal mistrzostw świata w Manchesterze (Kasprzak, Zmarzlik, Dudek, Piotr Pawlicki), a także brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata (Zmarzlik). Gdy idzie o pozostałe nazwiska to nie ma żadnych niespodzianek. Dziwić mogą jedynie proporcje, bo seniorów jest trzynastu, a juniorów tylko ośmiu (dotąd wybierano po równo). Takie były jednak decyzje szkoleniowców. Zajmujący się młodzieżą Rafał Dobrucki chciał mieć mniejszą grupę, natomiast Marek Cieślak wręcz przeciwnie.

Pierwszym etapem przyszłorocznych przygotowań kadry będzie zgrupowanie w Szklarskiej Porębie, które rozpocznie się najprawdopodobniej 23 stycznia. Przed finałem Drużynowego Pucharu Świata w Lesznie, który odbędzie się 8 lipca, kadra będzie miała dwa mecze towarzyskie, które będą okazją do selekcji i wybrania najlepszej czwórki. W sumie na przyszły rok planowane są trzy spotkania reprezentacji. Jedno z nich odbędzie się po finale i będzie czymś w rodzaju podsumowania sezonu.

ŻUŻLOWA REPREZENTACJA POLSKI 2017:

seniorzy: Krzysztof Kasprzak, Przemysław Pawlicki, Bartosz Zmarzlik (wszyscy Stal Gorzów), Krzysztof Buczkowski, Krystian Pieszczek (obaj GKM Grudziądz), Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz (wszyscy Falubaz Zielona Góra), Maciej Janowski (Sparta Wrocław), Janusz Kołodziej, Piotr Pawlicki, Grzegorz Zengota (wszyscy Unia Leszno), Paweł Przedpełski (Get Well Toruń);

juniorzy: Rafał Karczmarz (Stal Gorzów), Oskar Bober, Maksym Drabik (obaj Sparta Wrocław), Robert Chmiel, Kacper Woryna (obaj ROW Rybnik), Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń), Dominik Kubera, Bartosz Smektała (obaj Unia Leszno).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej