Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

W pierwszym meczu Szajtauer przebywała na boisku przez 17 minut. Dalsza jej linijka statystyczna: 2 pkt, 1/4 z gry, 5 zbiórek (3 w ataku), 1 blok, 4 faule. Drugie spotkanie było lepsze zarówno dla Magdy jak i całej polskiej drużyny. Szajtauer w 22 minuty zdobyła 6 pkt, 3/5 z gry, 4 zbiórki (1 w ataku), 1 asysta, 2 straty, 4 bloki, 3 faule. Gorzowska koszykarka zaczęła ten pojedynek od przechwytu i łatwych punktów, a biało-czerwone już do przerwy wysoko prowadziły.

- Od samego początku brakowało nam zgrania. Byliśmy również w jakimś "szoku". Udało nam się dopiero po kilkunastu minutach przełamać i mogliśmy zacząć odrabiać straty. W pewnym momencie opanowaliśmy wynik i gdybyśmy trafiali z kontr, to mogłoby się to różnie zakończyć. Dopuściliśmy do rzutów za trzy punkty i rywal ponownie powiększył przewagę. Przeciwnik był wymagający i pokazał nam co mamy, a czego nam brakuje. Dziewczyny zagrały ambitnie, walczyły, to jest bardzo ważne - powiedział po pierwszym meczu trener kadry Teodor Mołłow.

W środę 23 listopada Polki zakończą kwalifikacje do kobiecego Eurobasketu 2017. O godz. 20.15 w Wałbrzychu zmierzą się z Belgią. Mecz będzie można zobaczyć w TVP Sport.

ŚRODA: POLSKA - NIEMCY 60:75

KWARTY: 9:23, 20:14, 16:19, 15:19.

POLSKA: Pawlak 16 (4x3), Trzeciak 11, Skobel 10 (1), Śnieżek 4, Szajtauer 2 oraz Misiuk 8, Poboży 7, Żukowska 2, Adamowicz, Bujniak, Schmidt.

CZWARTEK: POLSKA - NIEMCY 74:57

KWARTY: 24:11, 23:10, 19:17, 8:19.

POLSKA: Skobel 19 (2x3), Pawlak 18 (2), Śnieżek 6, Szajtauer 6, Bujniak 3 (1) oraz Schmidt 9 (1), Radomska 6, Adamowicz 3 (1), Podgórna 3 (1), Poboży 1, Rembiszewska, Żukowska.