Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Pierwotnie mecz miał się odbyć 29 października, ale o przełożenie go poprosili uczniowie z Gdańska. Stalowcy zgodzili się, postawili jednak warunek - zamieniamy gospodarza, pierwszy pojedynek odbędzie się w Gorzowie. W hali przy Szarych Szeregów żółto-niebiescy mają niesamowitą serię. Bez przerwy wygrywają już trzeci sezon, w trzeciej, drugiej, a teraz w pierwszej lidze.

W sobotę nasi piłkarze ręczni łatwo pokonali 34:23 również wystawiający głównie młodych graczy Śląsk Wrocław. Ekipa SMS to jednak zupełnie inna półka, znacznie wyższy poziom sportowy. Ten zespół nie tylko się uczy, ale i sam potrafi dać porządną lekcję. Przekonali się o tym zawodnicy Pomezanii Malbork czy Reala Leszno.

- Pewne jest, że jeśli będziemy grać tak jak w sobotę przede wszystkim po przerwie, to czeka nas z SMS naprawdę ciężka przeprawa i choć nikt się tego nie spodziewa, możemy właśnie teraz skończyć swoją fajną serię gier bez porażki - stwierdził trener Stali Dariusz Molski. - Ci młodzi chłopacy walczą bez kompleksów z każdym i wszędzie. Nie wisi nad nimi presja wyniku, bo przecież nie grozi im ani awans ani spadek. Na pewno jednak dobre wynik i już zebrane kilkanaście punktów ich pozytywnie nakręca. Im wyższe miejsce w tabeli, tym lepsze samopoczucie i pewność, że dobrze wykonałeś swoją pracę. Liczę, że tym razem, nawet po dobrym początku, zachowamy swój poziom grania do końca. Z pewnością to będzie atrakcyjny mecz dla widzów, bo tak jak mówiłem wcześniej drużyna SMS wiele potrafi, jest zaawansowana technicznie. Ważne będzie, abyśmy skorzystali z naszych atutów no i cały czas by skoncentrowani. Wtedy pewnie jeszcze raz obronimy naszą halę.

MECZE ZALEGŁE:

środa 16 listopada: Stal Gorzów - SMS ZPRP Gdańsk (godz. 19, hala przy ul. Szarych Szeregów), Real Astromal Leszno - Wisła II Płock.

PROGRAM 10. KOLEJKI:

19-20 listopada: Pomezania Malbork - Stal Gorzów (sobota, godz. 19), Spójnia Gdynia - Real Astromal Leszno, Nielba Wągrowiec - Warmia Traveland Olsztyn, Wisła II Płock - MKS Wieluń, Mazur Sierpc - Sokół Browar Kościerzyna, SMS ZPRP Gdańsk - Grunwald Poznań, Śląsk Wrocław - GKS Żukowo.

Pierwsza drużyna awansuje do PGNiG Superligi o ile spełni wymagania licencyjne. Dwa ostatnie zespoły spadną do drugiej ligi. SMS ZPRP Gdańsk nie ma prawa awansu i nie spada.

MECZE STALI GORZÓW DO KOŃCA ROKU:

16 listopada, godz. 19: Stal - SMS ZPRP Gdańsk

19 listopada, godz. 19: Pomezania Malbork - Stal

26 listopada, godz. 18: Stal - Spójnia Gdynia

3 grudnia: Stal - GKS Żukowo

10 grudnia, godz. 17: Grunwald Poznań - Stal

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.