Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Nowego lidera w grupie A mamy po odrobieniu części zaległości przez SMS Gdańsk, który w miniony weekend przegrał w swojej hali ze Spójnią Gdynia 22:35 (15:18). Uczniowie zdążyli też już wczoraj rozegrać mecz z aktualnej kolejki, w znacznie lepszych humorach wrócili z Żukowa, gdzie wygrali 33:25. W środę 16 listopada zagrają zaległy pojedynek 8. serii w Gorzowie.

Wcześniej naszych stalowców zobaczymy jutro w starciu ze Śląskiem Wrocław, który do tej pory siedem razy przegrywał, ale chwali się niespodziewanym zwycięstwem nad Spójnią 25:23, a przecież gdynianie w innych spotkaniach nie stracili jeszcze nic. - Wrocławianie to młoda ekipa, a więc nieprzewidywalna - stwierdził trener Stali Dariusz Molski. - Ci chłopcy mają za sobą czas w poprzednim sezonie w ekstraklasie, pobrali więc zupełnie niezłe nauki. Oglądałem ich i grają naprawdę fajnie. Bez odpowiedniego podejścia i taki rywal nas skaleczy, popsuje nam wieczór.

Z gorzowskiego składu wypadli rozgrywający Seweryn Gryszka i doświadczony filar defensywy, obrotowy Dominik Droździk. Pierwszy przez uraz stawu skokowego, którego nabawił się na jednym z ostatnich treningów, a drugiego nie chce opuścić choroba. - Tym razem "Tadzik" musi się porządnie wyleczyć, bo jeśli nie, to stracimy, go na znacznie dłużej - opowiadał trener Molski. - Nie ma też takiej możliwości, żeby wykurował się Seweryn. Żałuję, bo ostatnio dawał już wartościowe zmiany. Takie osłabienia niosą za sobą konieczność małego przemeblowania, przede wszystkim w obronie. Poradzimy sobie, na tym etapie rozgrywek, w tak twardej grze jak piłka ręczna, jakieś trudności to normalna sprawa.

PROGRAM 9. KOLEJKI:

czwartek 10 listopada: GKS Żukowo - SMS ZPRP Gdańsk 25:33

sobota 12 listopada: Stal Gorzów - Śląsk Wrocław (sobota, godz. 18, hala przy ul. Szarych Szeregów), Pomezania Malbork - Spójnia Gdynia, Grunwald Poznań - Mazur Sierpc, Sokół Browar Kościerzyna - MKS Wieluń, Wisła II Płock - Nielba Wągrowiec, Warmia Traveland Olsztyn - Real Astromal Leszno.

Pierwsza drużyna awansuje do PGNiG Superligi o ile spełni wymagania licencyjne. Dwa ostatnie zespoły spadną do drugiej ligi. SMS ZPRP Gdańsk nie ma prawa awansu i nie spada.

MECZE STALI GORZÓW DO KOŃCA ROKU:

12 listopada, godz. 18: Stal - Śląsk Wrocław

16 listopada, godz. 19: Stal - SMS ZPRP Gdańsk

19 listopada, godz. 19: Pomezania Malbork - Stal

26 listopada: Stal - Spójnia Gdynia

3 grudnia: Stal - GKS Żukowo

10 grudnia, godz. 17: Grunwald Poznań - Stal

Dariusz Molski: Ludzie do Stali Gorzów nie zostali wybrani przypadkowo

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.