Wielokrotnie słyszeliśmy narzekania na godzinę drugiego, niedzielnego meczu telewizyjnego. Jeśli pierwszy wyścig startował o godz. 19.30, a w trakcie pojedynku mieliśmy do tego jakieś niespodziewane zawirowania, to kibice, szczególnie ci np. z okolic Gorzowa, często wracali do domu przed 23. Od sezonu 2017 żużlowcy pojadą nieco wcześniej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

W ostatnich sezonach spotkania telewizyjne, które mogliśmy oglądać w nSport+ (tak będzie nadal), ruszały o godz. 17 i 19.30, na te terminy były też wyznaczane mecze rezerwowe, w razie problemów z pogodą wskakiwały do ramówki.

Od najbliższego roku PGE Ekstraliga, w porozumieniu z telewizją, wybrała inne rozwiązanie. W kwietniu, maju, czerwcu oraz we wrześniu i ewentualnie w październiku pierwsze wyścigi będą ruszać o godz. 16 i 18.30. W miesiącach wakacyjnych - lipiec i sierpień - wybrano godziny 16.30 oraz 19. Magazyn żużlowej ekstraklasy będzie można oglądać o godz. 21.

W ciągu najbliższych tygodni powinniśmy również poznać terminarz rozgrywek PGE Ekstraligi na sezon 2017. Plany przewidują rozłożenie niektórych rund - wzorem sezonu 2016 - na trzy dni (piątek, sobota, niedziela). Z każdej kolejki obejrzymy przynajmniej dwa mecze.

Teraz czekamy na zakończenie bardzo krótkiego, bo trwającego tylko 14 listopada, okresu transferowego. Stal Gorzów pozyskała Słowaka Martina Vaculika, do Sparty Wrocław dołączył Łotysz Andrzej Lebiediew, GKM Grudziądz podpisał dwuletni kontrakt z Krystianem Pieszczkiem, a Unia Leszno sięgnęła po Janusza Kołodzieja i zdecydowała się na zatrzymanie Duńczyka Nicki Pedersena. Kto będzie najmocniejszy?

Martin Vaculik: Żużlowcy mają dwa cele, tytuł mistrza świata i złoto w lidze polskiej

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej