33-letni Słoweniec z ostatnich ośmiu sezonów aż siedem przejeździł dla Stali Gorzów, z roczną przerwą na występy w Starcie Gniezno. W tym czasie wywalczył w żółto-niebieskich barwach dwa złote medale drużynowych mistrzostw Polski. Teraz Matej Zagar będzie zdobywał punkty dla Włókniarza Częstochowa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Gorzów i dziennikarze "Wyborczej" bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku i gorzow.wyborcza.pl!

Stal Gorzów wyciągnęła wnioski z okresu transferowego po mistrzowskim sezonie 2014 i tym razem zdecydowała się na zmiany w składzie. Były one konieczne, bo seniorem został Bartosz Zmarzlik i w ten sposób w 2017 r. będzie już startował w lidze pod numerami 1-5 lub 9-13.

- Każdego wkład w dziewiąty w historii klubu złoty medal, który wywalczyliśmy w ostatnim sezonie, będziemy pamiętać i mówimy za ten sukces wielkie dziękuję - mówił prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora. - Złotego składu nie da się jednak zachować. Seniorem jest Bartek, do tego postawiliśmy na dającą większe pole manewru opcję polską. W ten sposób oprócz Zmarzlika mamy w składzie Krzysztofa Kasprzaka i Przemysława Pawlickiego. Trudno Matejowi Zagarowi czy Michaelowi Jepsenowi Jensenowi proponować rolę rezerwowego, bo to przecież żużlowcy z czołówki światowej. Startujący lub pukający do bram Grand Prix.

Kto wie, czy Zagar i Jensen nie spotkają się we Włókniarzu Częstochowa, bo Michael też rozmawia z tym klubem. Zagar już podpisał roczny kontrakt. Ze Stali Gorzów odchodzi więc tylko do beniaminków - takim był w 2013 roku Start Gniezno i również do PGE Ekstraligi wracają częstochowskie "Lwy".

Z Włókniarzem do tej pory związali się też Norweg z polskim paszportem Rune Holta (ostatnio ROW Rybnik), Duńczyk Leon Madsen (przeszedł ze spadkowicza Unii Tarnów) oraz Sebastian Ułamek (jeździł dla Częstochowy w pierwszej lidze).

W miejsce Zagara mistrzowie Polski zakontraktowali Słowaka Martina Vaculika.

STAL GORZÓW 2017:

seniorzy: Bartosz Zmarzlik, Krzysztof Kasprzak, Przemysław Pawlicki, Niels Kristian Iversen (Dania), Martin Vaculik (Słowacja);

juniorzy: Rafał Karczmarz, Kamil Nowacki, Marcel Studziński, Alan Szczotka, Hubert Czerniawski.

Stal już oficjalnie w pełnym składzie. Przychodzi Vaculik, zostaje Przemek Pawlicki

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej